Wolontariat w Stowarzyszeniu "Dom Aniołów Stróżów"

Na dworze skwar... znaczy, że wakacje już tuż, tuż...W związku z tym Dom Aniołów Stróżów czyni już ostatnie przygotowania do tego, by wystartować z coroczną akcją Stowarzyszenia "Anielskie Lato" - edycja 2019. Aby to lato było wyjątkowe brakuje jeszcze grupy fajnych, aktywnych i chcących się zaangażować osób - Wolontariuszek i Wolontariuszy. Masz czas i chęci? Zgłoś się już dziś.

CO? – wolontariat w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży „Dom Aniołów Stróżów”

Wszystkich mających chwilę wolnego w okresie lipiec-sierpień, chcących się przyłączyć i razem z Domem Aniołów Stróżów tworzyć tegoroczną ofertę ciekawych wakacji w mieście dla dzieci i młodzieży - dzieciaków, które nie wyjeżdżają poza miejsce swojego zamieszkania - zapraszamy do zapisania się na wolontariat.

Tegoroczne Anielskie Lato rusza 1 lipca, a kończy się 30 sierpnia 2019 roku i obejmuje:

• Zajęcia dla dzieci i młodzieży – podopiecznych specjalistycznych placówek wsparcia dziennego oraz placówki w formie pracy podwórkowej w Katowicach-Załężu,
  • Zajęcia dla dzieci i młodzieży - podopiecznych Anielskiego Klubu Rozwoju oraz dla dzieci i młodzieży z placówki w formie pracy podwórkowej w Chorzowie (Centrum i Batory),
  • Zajęcia dla dzieci i młodzieży - podopiecznych Klubu Aktywności Dzieci i Młodzieży w Sosnowcu-Juliuszu.

Wolontariusze potrzebni głównie do pomocy:

• w przygotowywaniu i pomocy w prowadzeniu zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych;
  • w opiece nad dziećmi podczas wyjść i wycieczek poza dzielnicę;
  • w przygotowywaniu posiłków, poczęstunku dla podopiecznych;
  • w informowaniu społeczności lokalnej o planowanych atrakcjach (m.in. wieszanie plakatów,
  • roznoszenie ulotek w czasie dyżurów ulicznych, kontakt z instytucjami na Załężu, etc.);
  • przy promocji i w kwestiach technicznych związanych z organizacją AL 2019 (m.in. fotografowanie, archiwizowanie list obecności, etc.)

Misją Domu Aniołów Stróżów jest równy start w przyszłość. Mając na uwadze zróżnicowaną sytuację podopiecznych ośrodka, dla każdego oferowana jest indywidualna forma pomocy, adekwatna do jego statusu społecznego, ekonomicznego i zawodowego.

Kontakt do poszczególnych koordynatorów oraz więcej informacji znajdują się stronie.