Wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Poczdamie

Masz od 18 do 26 lat, chcesz zaangażować się w wolontariat za granicą i interesujesz się pracą w międzynarodowej organizacji? Do 10 kwietnia 2017 r. ubiegaj się o roczny wolontariat w Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM).

Zadania wolontariuszy to m.in. wspieranie pracowników Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w przygotowaniu i przeprowadzeniu różnych projektów polsko-niemieckich (projekty szkoleniowe, publikacje, imprezy publiczne, prace biurowe itd.).

Służba wolontariacka wynosi 40 godzin tygodniowo (5x8h) przez 12 miesięcy.

Dzięki wolontariatowi uczestnik będzie mógł wykorzystać oraz rozwinąć swoje umiejętności. Pobyt za granicą pozwoli zdobyć dodatkowe kompetencje m.in. językowe i międzykulturowe.

Biuro PNWM znajduje się w Poczdamie. Przy okazji wolontariusz pozna to miasto - z wyjątkowymi zabytkami oraz wielokulturowy, kolorowy Berlin, oddalony o zaledwie kilka stacji. Każdego dnia odbywają się tutaj koncerty i imprezy, a ogromna oferta dla studentów i młodych ludzi nie pozwala się nudzić.

Wolontariusz:

• zamieszka w wyposażonym mieszkaniu gościnnym PNWM niedaleko biura,
  • będzie mógł uczestniczyć w opłaconym przez PNWM kursie języka niemieckiego w Poczdamie lub Berlinie (organizator zwraca koszty dojazdów),
  • otrzyma dofinansowanie na wyżywienie i kieszonkowe w wysokości 450 euro,
  • będzie miał zapewnione ubezpieczenie,
  • będzie również uczestniczyć w kilku seminariach dla wolontariuszy z różnych krajów, organizowanych przez stowarzyszenie "Initiative Christen für Europa (ICE) e.V." z Drezna. Pierwsze obowiązkowe seminarium wprowadzające (z kursem językowym) odbędzie się już w sierpniu.

Zespół, do którego dołączy wolontariusz jest międzynarodowy. Pracownicy posługują się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Wolontariusz może liczyć na wsparcie ze strony swojego mentora oraz innych współpracowników.

Rok wolontariacki w biurze PNWM rozpoczyna się 1 września 2017 roku i trwa 12 miesięcy. W sierpniu 2017 roku odbędą się przygotowania do wolontariatu.

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży łączy młodych Polaków i Niemców. Przede wszystkim dotuje różnorodne spotkania młodzieży: od warsztatów teatralnych poprzez wspólne obozy treningowe aż po projekty ekologiczne, a także inicjuje je i wspiera merytorycznie.

Poszukiwane są osoby w wieku od 18 do 26 lat (osoby, które ukończą 26. rok życia podczas trwania wolontariatu nie będą brane pod uwagę), mieszkające w Polsce, które będą wspierały codzienną pracę Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

O wolontariat mogą ubiegać się osoby ciekawe świata, chcące pracować w zespole międzynarodowym, znające język niemiecki na podstawowym poziomie.

Do 10 kwietnia 2017 roku należy przesłać na poniżej podany adres CV oraz list motywacyjny (jedna strona A4), wpisując w tytule maila: Wolontariat Poczdam 2017-2018_imię i nazwisko.

Magdalena Zatylna
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
tel. +49 331 28479 40
e-mail:  magdalena.zatylna@dpjw.org

Osoby zainteresowane mogą nawiązać kontakt bezpośredni z obecną wolontariuszką PNWM, Katarzyną Żądło tel.: +49 331 284 79 15, e-mail: katarzyna.zadlo@dpjw.org, która chętnie odpowie na pytania i opowie, jak wygląda wolontariat w PNWM w praktyce.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)