Wolontariat w Fundacji Edukacji Polonijnej

Znasz język ukraiński na poziomie pozwalającym na tłumaczenie tekstów polsko-ukraińskich? Zaangażuj się w pomoc w Fundacji Edukacji Polonijnej i zostań wolontariuszem.

CO? – wolontariusz/ praktykant w Fundacji Edukacji Polonijnej

Fundacja Edukacji Polonijnej ogłasza nabór praktykantów/wolontariuszy do pracy online przy projekcie Platformy do nauki języka polskiego jako obcego dla dzieci z Ukrainy w wieku szkolnym oraz ich rodzin.

Projekt jest tworzony przy współpracy z Polskimi Szkołami Internetowymi Libratus oraz Centrum Nauczania Domowego.

Szczegóły projektu platformy.

W ramach oferty:

• Możliwość zdobycia doświadczenia w bardzo dużym projekcie edukacyjnym - ok. 1000 uczniów.
  • Współpraca z leaderami edukacji domowej i e-learningu w Polsce.
  • Możliwość kontynuacji współpracy po zakończeniu projektu Platformy.
  • Zdobycie doświadczenia w prowadzeniu zajęć online - Fundacja dysponuje narzędziami i wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka polskiego jako obcego.
  • Pomoc dzieciom z Ukrainy w zaaklimatyzowaniu się w Polsce.

Oferta skierowana jest do studentów kierunków pedagogicznych i/lub ze znajomością języka ukraińskiego na poziomie pozwalającym na tłumaczenie tekstów polsko-ukraińskich.

Osoby zainteresowane ofertą praktyk/wolontariatu proszone są o wysłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres mailowy Fundacji Edukacji Polonijnej – sekretariat@polonia.edu.pl z tytułem "Praktyki/wolontariat – Platforma do nauki polskiego dla Ukraińców".

Zgłoszenia można wysyłać do 15 kwietnia 2022 r.