Wolontariat podczas konferencji w ramach Prezydencji Polski w UE!

Data wydarzenia:
18 Lipiec, 2011 (Cały dzień) - 20 Lipiec, 2011 (Cały dzień)

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wraz z Narodowym Centrum Kultury zapraszają studentów i absolwentów do współpracy przy organizacji i obsłudze konferencji eksperckiej pt. "Kompetencje w kulturze", która odbędzie się w ramach polskiej Prezydencji w Radzie UE.

Konferencja dedykowana jest tematom przewodnim Prezydencji w obszarze kultury, spraw audiowizualnych oraz prawa autorskiego. Przewiduje się, że w spotkaniu udział weźmie 350 przedstawicieli ministerstw i instytucji europejskich z 27 krajów UE.

Wymagania stawiane wolontariuszom:

• Bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację (warunek konieczny);
  • Znajomość innych języków europejskich będzie dodatkowym atutem;
  • Pełna dyspozycyjność w trakcie konferencji w dniach 18-20 lipca 2011 r.;
  • Zaangażowanie, życzliwość, otwartość, uprzejmość.

Wolontariuszom zapewnione zostanie wyżywienie w dniach pracy. Przed konferencją odbędzie się spotkanie, na którym omówiony zostanie zakres prac i podzielone zadania.

Przewidziane zadania:

• Udzielanie informacji gościom konferencji w punktach informacyjnych na lotnisku oraz w hotelach,
  • Prowadzenie recepcji gości i pomoc organizacyjna w CN Kopernik,
  • Pomoc organizacyjna w trakcie wyjazdów gości z hoteli na miejsce konferencji oraz na imprezy towarzyszące,
  • Wsparcie organizatorów.

Dzięki współpracy wolontariusz zdobędzie:

• Unikalne doświadczenie przy organizacji konferencji realizowanej w ramach polskiej Prezydencji;
  • Zaświadczenie potwierdzające współpracę wraz z referencjami wystawionymi przez Narodowe Centrum Kultury;
  • Możliwość obserwowania obrad konferencji (w miarę możliwości wynikających z harmonogramu prac).

Dla osób, które wykażą się największym zaangażowaniem przygotowano 5 bezpłatnych miejsc na czterodniowym szkoleniu z zakresu zarządzania kulturą.

Rekrutacja odbędzie się w dniach 1-19 czerwca 2011 r.

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszenia dostępnego pod adresem.