Wolontariat podczas 50. inauguracji roku akademickiego 2017/2018

Chcesz wziąć udział jako wolontariusz w wyjątkowej ceremonii 50. Inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Śląskiego? Wolontariat to możliwość poznania ciekawych osób i zdobycia doświadczenia w organizacji uroczystości akademickiej. Zgłoś swój udział.

CO? – Wolontariat podczas 50. inauguracji roku akademickiego 2017/2018
na Uniwersytecie Śląskim

KIEDY? – 9 października 2017 r., godz. 7:00 – 15:00
GDZIE? – Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
(Katowice, plac Wojciecha Kilara 1)
APLIKACJA DO: 27 września 2017 r.

W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość odbędzie się o godz. 11:00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1).

Podczas uroczystości zaplanowano: przemówienie inauguracyjne JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, wykład inauguracyjny „Leki amorficzne – nadzieja współczesnej farmacji”, który wygłosi prof. zw. dr hab. Marian Paluch, premierowe wykonanie fanfary Uniwersytetu Śląskiego, występy artystyczne Chóru Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”, Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice” oraz Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego.

50. inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie Śląskim to wspaniała ceremonia z podniosłą atmosferą, ale także skomplikowane wydarzenie logistycznie z udziałem gości z całej Polski, reprezentujących środowiska naukowe, biznesowe oraz przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, które nie odbędzie się bez wsparcia wolontariuszy dyspozycyjnych w godzinach od 7:00 do 15:00.

Dla wolontariuszy Uniwersytet Śląski gwarantuje:

• pisemne porozumienie wolontariackie,
  • ubezpieczenie NNW,
  • wsparcie koordynatora wolontariatu,
  • poczęstunek podczas działań,
  • zaświadczenie o współpracy,
  • przyjazną atmosferę pracy, możliwość poznania ciekawych osób, możliwość zdobywania doświadczeń w organizacji uroczystości akademickiej.

Uniwersytet Śląski w Katowicach jest jedną z największych uczelni w Polsce. Tworzy ją 12 Wydziałów: Artystyczny; Biologii i Ochrony Środowiska; Etnologii i Nauk o Edukacji; Filologiczny; Informatyki i Nauki o Materiałach; Matematyki, Fizyki i Chemii; Nauk o Ziemi; Nauk Społecznych; Pedagogiki i Psychologii; Prawa i Administracji; Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego; Teologiczny oraz jednostki międzywydziałowe i ogólnouczelniane. Uniwersytet Śląski oferuje 53 kierunki studiów i prawie 160 specjalności. Uczelnia kształci obecnie prawie 40 000 studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i doktorantów w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Rejestracja odbywa się za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie.

W sprawach formalnych prosimy o kontakt z Joanną Sadowską-Chudy: 32 359 19 82, e-mail: joanna.sadowska-chudy@us.edu.pl, a w sprawach merytorycznych i organizacyjnych z Działem Promocji UŚ: 32 359 20 41; e-mail: jubileusz@us.edu.pl.

Na zgłoszenia czekamy do 27 września 2017 r.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 października 2017 r. o godz.17:00 w sali 144 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, I piętro). Udział w spotkaniu jest obowiązkowy.