Warsztaty "Górny Śląsk w czterech odsłonach"

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza studentów i nauczycieli do udziału w warsztatach dotyczących niemieckojęzycznych, śląskich pisarzy, filmowców, górnośląskiej historii oraz plebiscytu z 1921 roku.

zaprasza studenCelem projektu jest organizacja warsztatów dla nauczycieli i przyszłych pedagogów z województwa śląskiego, dotyczących przeprowadzenia kreatywnych zajęć z dziećmi i młodzieżą. W centrum projektu stoi merytoryczne i dydaktyczne przygotowanie nauczyciela do pracy z dziećmi i młodzieżą w obrębie historii lokalnej ojczyzny, kulturowej różnorodności i idących za tym konsekwencji, które wynikają z życia w bogatym kulturowo regionie.

W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie cyklu 4 jednodniowych warsztatów w języku polskim. Prowadzącymi będą wybitni znawcy tematu:

• GÓRNY ŚLĄSK FILMOWO

18 października 2011 roku (wtorek), godz. 15:00 - 20:00

Prowadzący: prof. zw. dr hab. Andrzej Gwóźdź, Kierownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego

• GÓRNY ŚLĄSK HISTORYCZNIE

24 października 2011 roku (poniedziałek), godz. 15:00 - 20:00

Prowadzący: dr Lech Krzyżanowski, Zakład Historii Najnowszej Uniwersytetu Śląskiego

• GÓRNY ŚLĄSK LITERACKO

4 listopada 2011 roku (piątek), godz. 15:00 - 20:00

Prowadząca: dr Małgorzata Wysdak, wykładowca NKJO Opole, Prezes Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia PRO LIBERIS SILESIAE w Raszowej

• PLEBISCYT NA GÓRNYM ŚLĄSKU w nawiązaniu do tegorocznej 90. rocznicy Plebiscytu

7 listopada 2011 roku (poniedziałek), godz. 15:00 - 20:00,

Prowadzący:Dawid Smolorz, germanista, autor licznych projektów i wydawnictw z zakresu historii i kultury Górnego Śląska oraz stosunków polsko-niemieckich.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o uczestnictwie jest udział we wszystkich 4 panelach.

Miejsce warsztatów: Gliwice, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa telefonicznie pod numerem 32 461 20 70 lub pisemnie na adres: haus@haus.pl, fax: 32 461 20 71. Menedżerka projektu: Anna Niemiec.

Szczegóły na stronie internetowej.