Warsztaty dziennikarskie Polskiej Akcji Humanitarnej

Polska Akcja Humanitarna zaprasza studentów dziennikarstwa i kierunków pokrewnych zainteresowanych problematyką rozwojową, a także wszystkich, którzy wiążą swoją karierę z mediami do udziału w dwudniowych warsztatach zatytułowanych „Dziennikarstwo Rozwoju. Jak mówić o współpracy rozwojowej w mediach?”, które odbędą się 11 – 12 grudnia 2010 roku, w Warszawie.

Podczas warsztatów będzie można nie tylko pogłębić swoją wiedzę dotyczącą problemów globalnych, lecz przede wszystkim dowiedzieć się, jak ciekawie przedstawiać tematy rozwojowe w mediach z wykorzystaniem umiejętności technicznych.

Doświadczeni dziennikarze z  mediów ogólnopolskich, pracujący na terenach konfliktów zbrojnych i kryzysów humanitarnych, a także biorący udział w wyjazdach studyjnych do Afryki organizowanych przez PAH, będą opowiadać o tym, jak w interesujący sposób, a jednocześnie profesjonalnie, przygotowywać materiały dziennikarskie: radiowe, telewizyjne, a także artykuły.

Podczas warsztatów:

• Pierwszego dnia studenci zapoznają się z podstawową tematyką związaną z rozwojem. Dowiedzą się o krajach globalnej Północy i globalnego Południa, o tym, czym jest system pomocy rozwojowej, jakie są jego ramy prawne i mechanizmy, czym zajmują się organizacje międzynarodowe, poznają także przykłady różnych projektów rozwojowych. Zajęcia będą prowadzone przez trenera z PAH.
  • Drugiego dnia zajęcia będą prowadzone przez znanych dziennikarzy z mediów ogólnopolskich. Studenci podzielą się na trzy grupy, zgodnie z wcześniej zgłoszoną dziedziną zainteresowań dziennikarskich (radio, telewizja, dziennikarze prasowi). Pod okiem doświadczonego specjalisty będą mieli możliwość stworzenia gotowych materiałów dotyczących tematów rozwojowych.

UWAGA!  Istnieje możliwość zwrotu kosztów przejazdu i noclegów dla osób spoza Warszawy.

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego do dnia 30 listopada 2010 r. na adres Katarzyna.Baranska@pah.org.pl.

Wszelkie pytania dotyczące warsztatów prosimy kierować do Pani Katarzyny Barańskiej na adres: Katarzyna.Baranska@pah.org.pl.