Warsztat "Twój sukces na rozmowie kwalifikacyjnej”

Data wydarzenia:
26 Październik, 2011 - 10:00 - 13:00

Już jutro, tj. 19 października 2011 roku, ruszają zapisy na warsztaty „Twój sukces na rozmowie kwalifikacyjnej”, które poprowadzą specjaliści z firmy Randstad.

Celem warsztatu jest przygotowanie studentów do uczestnictwa w rozmowie kwalifikacyjnej poprzez zapoznanie się z mechanizmami rozmowy o pracę i typowymi oczekiwaniami osób zajmujących się i prowadzących rozmowy kwalifikacyjne.

Warsztat zakłada zaangażowanie i aktywny udział uczestników. W programie przewidywane są takie aktywne formy uczestnictwa jak: dyskusja grupowa, praca zespołowa, ćwiczenia w parach i indywidualne. Program zostanie urozmaicony nagraniami filmowymi (przykład rozmów kwalifikacyjnych i prezentacji kandydatów). Część wiedzy przekazywana zostanie w formie wykładu.

W trakcie warsztatu uczestnicy otrzymają materiały ćwiczeniowe oraz zebrane materiały teoretyczne tzw. Handout z podsumowaniem i rozwinięciem zagadnień poruszanych w trakcie warsztatu.

Program warsztatu:

1. Zapoznanie z uczestnikami i ich oczekiwaniami,

2. Usystematyzowanie wiedzy nt. poszukiwania pracy, z uwzględnieniem etapu planowania kariery zawodowej i etapu aktywnego poszukiwania ofert pracy,

3. Powiązanie planowania kariery zawodowej z skuteczną prezentacją w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej,

4. Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej: merytoryczne i techniczne,

5. Budowanie i wpływ pierwszego wrażenia na ocenę kandydata,

6. Struktura spotkania kwalifikacyjnego i mechanizmy spotkania,

7. Rodzaje pytań na rozmowie kwalifikacyjnej: biograficzne, kompetencyjne, formalne, motywacyjne,

8. Najczęstsze błędy w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej – czego należy unikać?,

9. Trudne pytania w trakcie rozmowy i jak sobie z nimi radzić.

Warsztat odbędzie się 26 października 2011 roku w godzinach 10.00 – 13.00 w Sali 29 Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie telefonicznego zapisu pod numerem telefonu  (32) 359 20 32. Dokonanie zapisu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu udziału w szkoleniach Biura Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Ilość miejsc jest ograniczona.