Wakacyjne praktyki w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

Interesują Cię prawa człowieka? Chcesz poznać pracę doświadczonych specjalistów? Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza studentów prawa III, IV i V roku na miesięczne praktyki wakacyjne w swoim biurze.

CO? - wakacyjne, miesięczne praktyki w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich
APLIKACJA DO: 2 maja 2017 r.

Rzecznik Praw Obywatelskich stoi na straży wolności i praw człowieka i obywatela, w tym realizacji zasady równego traktowania. Bada, czy na skutek działania lub zaniechania organów władzy publicznej nie nastąpiło naruszenie prawa, zasad współżycia i sprawiedliwości społecznej oraz czy nie doszło do aktów dyskryminacji. Monitoruje wdrażanie Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

O PRAKTYKACH
Wymagane dokumenty:

• formularz zgłoszeniowy
  • list motywacyjny
  • cv
  • skierowanie z uczelni
  • oświadczenie o braku konfliktu interesów

Metody selekcji:

1. Weryfikacja aplikacji
  2. Próbka pracy /kazus/
  3. Rozmowa kwalifikacyjna

Dla studentów III, IV i V roku prawa.

Termin i miejsce składania dokumentów: do 2 maja 2017 r.,
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Al. Solidarności 77, 00-090 Warszawa
lub  praktyki@brpo.gov.pl
z dopiskiem  „Nabór na praktyki wakacyjne 2017 r.”

Szczegółowe  zasady  organizacji  i  przebiegu praktyk  w  BRPO  znajdują  się  na  stronie: www.rpo.gov.pl  w  zakładce „praktyki  i  staże”: http://www.bip.brpo.gov.pl/pl/content/praktyki-wolontariat-i-sta%C5%BC;.