Technologiczne wzmocnienie dla Katowic – GlobalLogic otwiera biuro

Rozwój Katowic oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyciąga firmy z całego świata, które coraz częściej decydują się otwierać tu swoje siedziby. Ten potencjał planuje również wykorzystać pochodząca z Doliny Krzemowej GlobalLogic, która właśnie w Katowicach otwiera swój nowy oddział. W ciągu roku, pracę w biurze organizacji w kompleksie Face2Face Business Campus znajdzie ponad stu specjalistów IT zajmujących się projektami dla sektora automotive.

CO? – GlobalLogic rekrutuje

Dla działającego na całym świecie giganta i wiodącego gracza w branży inżynierii cyfrowej inwestycja w nowy oddział w Katowicach stanowi naturalny element rozwoju. Organizacja planuje zbudować mocne relacje z działającymi w metropolii wyższymi uczelniami, a dzięki bliskiej współpracy z lokalną społecznością oraz samorządami szybko stworzyć zespół, który będzie odgrywał kluczową rolę na informatycznej mapie Europy Środkowo-Wschodniej.

W ramach obecności w Katowicach GlobalLogic zamierza aktywnie działać w kierunku "learning & development", oferując studentom, absolwentom, ale też osobom myślącym o przebranżowieniu oraz doświadczonym inżynierom, szansę na zdobycie nowych lub poszerzenie już posiadanych umiejętności. Pozwolą na to regularnie organizowane akademie tematyczne, laboratoria technologiczne w placówkach edukacyjnych oraz programy rozwoju talentów i stażowe.

O FIRMIE
GlobalLogic jest liderem w branży inżynierii cyfrowej. Firma zatrudnia ponad 26 500 inżynierów. Dysponuje studiami projektowymi i ośrodkami inżynieryjnymi na całym świecie. Dzięki temu może służyć bogatą wiedzą specjalistyczną klientom z branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, usług finansowych, opieki zdrowotnej i biotechnologii, przemysłu wytwórczego, mediów i rozrywki, produkcji podzespołów elektronicznych oraz technologii. Katowicki oddział będzie dziewiątym na terenie kraju i pierwszym w województwie śląskim. GlobalLogic należy do grupy kapitałowej Hitachi.

GlobalLogic na co dzień pomaga markom projektować i tworzyć innowacyjne produkty oraz złożone rozwiązania informatyczne. Oddział w Katowicach będzie się w tym zakresie koncentrować przede wszystkim na projektach dla branży motoryzacyjnej. Zatrudnieni tu inżynierowie zajmą się rozwiązaniami stanowiącymi serce komunikacji samochodu ze światem zewnętrznym. Tym samym Górny Śląsk dołączy do regionów, w których powstawać będą kluczowe komponenty pojazdów poruszających się po drogach na każdym kontynencie.

REKRUTACJA
Do końca roku organizacja planuje zbudować w Katowicach zespół liczący ponad stu specjalistów, na których barkach spoczywać będą zadania związane z szeroko rozumianym segmentem embedded automotive. Rekrutacje trwają, a firma przygotowała maksymalnie uproszczony proces, w ramach którego kandydaci mogą szybko poznać szczegóły ofert pracy oraz samą firmę. W dalszej perspektywie firma planuje rekrutacje do zespołów skupiających się na gałęziach embedded telecom oraz JAVA. W tym kierunku będą także organizowane kolejne szkolenia i spotkania inżynierów przeznaczone dla społeczności IT ze Śląska.

Więcej na stronie.