Szkolenie pt. "Jak skutecznie szukać informacji w Internecie"

Chcesz dowiedzieć się jak efektywnie wyszukiwać informacje w Internecie? Weź udział w szkoleniu realizowanym przez Biuro Współpracy z Gospodarką UŚ. Szkolenia odbędą się e dniach 17 i 19 października 2022 r.

CO? - szkolenie pt. "Jak skutecznie szukać informacji w Internecie"
KIEDY? – 17 i 19 października 2022 r.
GDZIE? - sala 0.15 w budynku Rektoratu, (Katowice, ul. Bankowa 12)

Biuro Współpracy z Gospodarką zaprasza do udziału w szkoleniu pt. "Jak skutecznie szukać informacji w Internecie" realizowanym w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 4.0.

Celem szkolenia jest podniesienie umiejętności efektywnego wyszukiwania informacji w internecie, w tym materiałów merytorycznych, korzystania z bibliotek cyfrowych, wyszukiwarek internetowych, itp.

Szkolenie obejmować będzie:

• Rodzaje zbiorów i źródeł informacji. Przegląd baz dostępnych w sieci UŚ, zasady ich funkcjonowania w sieci. Zdalny dostęp do źródeł poprzez system HAN.
  • Bazy bibliograficzne i bibliograficzno-pełnotekstowe.
  • Czasopisma elektroniczne. Książki elektroniczne. Zasób czasopism elektronicznych Uczelni. Serwisy konsorcyjne, prenumerata, czasopisma w wolnym dostępie.
  • Biblioteki cyfrowe polskie i zagraniczne. Śląska Biblioteka Cyfrowa. RE-BUŚ - Repozytorium Uniwersytetu Śląskiego. Wybrane zagadnienia z prawa autorskiego.
  • Multiwyszukiwarka jako sposób na przeszukiwanie większości prenumerowanych baz danych.
  • Katalog Integro – wyszukiwanie podstawowe i zaawansowane.
  • Wyszukiwarki internetowe ogólne (Google, Bing, Yahoo) i naukowe (Google Scholar, BASE, Dimensions). Wiarygodność i ocena wyszukanej informacji. Poprawienie precyzji wyszukiwania informacji. Zaawansowane funkcje wyszukiwawcze.

UWAGA! Uczestnicy szkolenia proszeni są o posiadanie własnych komputerów z dostępem do internetu oraz założenie i aktywowanie konta w bibliotece (CINiBA) przed udziałem w szkoleniu.

Dla studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Rejestracja na szkolenie:

17 października 2022 r.