Szkolenie BK: Europejskie CV i inne dokumenty aplikacyjne

Data wydarzenia:
21 Październik, 2014 - 11:00 - 12:30

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Biuro Karier
oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach zapraszają do udziału w szkoleniu, w czasie którego zostaną omówione wzory dokumentów aplikacyjnych obowiązujących
na obszarze całej Europy, tzw. EUROPASS. Chcesz się przygotować do podjęcia pracy za granicą? To szkolnie Ci w tym pomoże!

Termin szkolenia: 21 października 2014 r.

Czas szkolenia: 11.00 – 12.30

Miejsce szkolenia: sala 159, rektorat Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 12

Europass jest inicjatywą Komisji Europejskiej, obowiązującą od 1 stycznia 2005 roku. Europass obejmuje portfolio 5 dokumentów funkcjonujących w takiej samej formie na obszarze całej Europy (również w państwach Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz krajach kandydujących do UE)
i służy zapewnieniu obywatelom wszystkich państw UE równych szans w przedstawianiu kwalifikacji
i doświadczenia zawodowego w sposób zrozumiały nie tylko w kraju ojczystym, ale w całej Europie.

W ramach szkolenia omówionych zostanie pięć dokumentów wchodzących w skład dokumentacji Europass: CV, Paszport Językowy, Mobilność, Suplement do Dyplomu oraz Suplement do Dyplomu Potwierdzającego Kwalifikacje Zawodowe.
W odniesieniu do europejskiego CV zostanie wskazany sposób jego wypełniania i najczęstsze błędy popełniane podczas przygotowywania swojego życiorysu. Integralną częścią szkolenia będą warsztaty
z wypełniania Europass CV. Uczestnicy szkolenia zapoznani zostaną także ze sposobem wypełniania Paszportu Językowego.

Szkolenie poprowadzą pracownicy Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach.

Zapisy na szkolenie są przyjmowane pod numerem tel. 32 359 20 32 albo w Biurze Karier UŚ
od dnia 14 października br. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik powinien zapoznać się z Regulaminem udziału w szkoleniach w Biurze Karier Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Udział w szkoleniu jest jednoznaczny z jego akceptacją.

Zapraszamy do udziału w szkoleniu!