Studenci UŚ w II etapie konkursu Global Management Challenge

Z przyjemnością informujemy, iż studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zakwalifikowali się do II etapu konkursu Global Management Challenge – największej na świecie symulacji biznesowej, przeznaczonej dla reprezentantów firm oraz studentów.

Program w formie konkursu jest realizowany w 40 krajach. W Polsce trwa XI edycja. Uczestniczące zespoły pełnią obowiązki menedżerów zarządzających w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Dzięki wnikliwej analizie scenariusza, a następnie wyników po kolejnych etapach, gracze uczą się w praktyce, jakie reakcje mogą wywoływać poszczególne decyzje biznesowe, zarówno na poziomie strategicznym, jak i operacyjnym.

Finał konkursu zakończy się w marcu 2011 roku. Na najlepszą drużynę czekają atrakcyjne nagrody, w tym udział w finale międzynarodowym w Makao, studia podyplomowe w Akademii Leona Koźmińskiego oraz bilety lotnicze TAP Portugal na Maderę.