Spotkanie "Praktyczne i teoretyczne aspekty rekrutacji"

Ważnym elementem rekrutacji jest mechanizm w jaki trzeba "przefiltrować" ludzi próbujących dostać się na dane stanowisko, jak wybrać najlepszych z nich. Choć instytucje unijne posiadają szczególny sobie system rekrutacji, opiera się on na typowych założeniach. Dlatego też na pierwszym spotkaniu w ramach projektu Szlakiem Młodych Dyplomatów uczestnicy pochylą się nad tą tematyką i pokażą jak radzić sobie podczas rekrutacji.

CO? – spotkanie "Praktyczne i teoretyczne aspekty rekrutacji"
KIEDY? – 11 kwietnia 2022 r. o godz. 15.30
GDZIE? - s. C.038, Wydział Humanistyczny (Katowice, ul. Uniwersytecka 4)

Pierwsze spotkanie w ramach studenckiego projektu Szlakiem Młodych Dyplomatów pt. "Praktyczne i teoretyczne aspekty rekrutacji" odbędzie się w dniu 11 kwietnia o godz. 15.30 na Wydziale Humanistycznym s. C.038 (Uniwersytecka 4). Prelegentami będą ekspertki ds. rekrutacji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Ambasador Kariery Unii Europejskiej oraz psychologowie z Uniwersytetu Śląskiego.

Uczestnicy dowiedzą się jak radzić sobie z emocjami towarzyszącymi rekrutacji, w jaki sposób przebiega rekrutacja do instytucji unijnych, a także wezmą udział w warsztatach dotyczących abstrakcyjnego myślenia. Nie zabraknie też ciekawych możliwości stażowych.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie projektu.