Spotkanie online "Careers of the Future: Robotyka"

Pokaż w kalendarzu: 
0

Robotyka znajduje się w kręgu Twoich zainteresowań? Dowiedz się jakie perspektywy zawodowe stoją przed Tobą! Weź udział w wydarzeniu, organizowanym przez Ambasadę USA w Warszawie, "Careers of the Future: Robotyka".



 


CO? – Spotkanie online "Careers of the Future: Robotyka"
KIEDY? – 14 kwietnia 2021 r., o godz. 18.00
GDZIE? – platforma ZOOM


O WYDARZENIU
Ambasada USA w Warszawie zaprasza na spotkanie online "Careers of the Future: Robotyka" z Konradem Aleksiejukiem, konstruktorem elektronikiem w Centrum Badań Kosmicznych PAN.   

Gość opowie o swojej pracy, o sukcesach, ale też i o wyzwaniach, z którymi musiał się zmierzyć w swojej karierze. Będzie też o tym, co zainspirowało go do podjęcia takiej pracy. Opowie także o swojej pasji do robotów i misji kosmicznych.

Spotkanie poprowadzi Piotr Wróbel, Kierownik Pracowni Wydarzeń w Centrum Nauki Kopernik. Partnerem spotkania jest Koło Naukowe Robotyków Politechniki Warszawskiej.  

Spotkanie odbywa się w ramach organizowanej przez Ambasadę USA serii spotkań pt. „Careers of the Future” z ekspertami pracującymi w zawodach związanymi z VR, sztuczną inteligencją oraz robotyką.     
   
Konrad Aleksiejuk - od trzech lat konstruktor elektronik w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Zaangażowany zarówno w projekty badawczo-rozwojowe, jak i opracowywanie instrumentów naukowych na misje kosmiczne. Zajmował się między innymi testami symulującymi lądowanie w warunkach mikrograwitacji, opracowywaniem algorytmów sterowania robotami kosmicznymi oraz opracowywaniem koła filtrów będącego częścią koronografu w misji Proba-3. W 2019 r. ukończył studia na kierunku Automatyka i Robotyka na wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej.   
 
Piotr Wróbel    
Od ponad 10 lat pracuje w Centrum Nauki Kopernik, gdzie obecnie jest kierownikiem w Pracowni Wydarzeń. W swojej pracy między innymi zarządza i koordynuje zespoły projektowe, kreuje i organizuje wydarzenia, a od 2020 roku szuka i wdraża rozwiązania, które pozwalają na popularyzację nauki również zdalnie. Z wykształcenia pedagog, animator i menedżer kultury. Jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie od 2017 roku regularnie prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów w ramach programu studiów licencjackich i magisterskich. 


DLA KOGO?
Organizator zaprasza uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych pracą w dziedzinie robotyki.


SPOSÓB APLIKACJI 
Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.  
 
Zgłoszenia przyjmowane są do 13 kwietnia 2021 r. Liczba miejsc jest ograniczona. Wszystkim osobom zarejestrowanym organizator prześle link do wydarzenia na dzień przed nim. Zachęcamy do wysyłania pytań do prelegenta przy rejestracji.    

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego