Spotkanie informacyjne z PROJEKTOREM

Data wydarzenia: 
15 Kwiecień, 2011 - 11:00 - 15:00
Pokaż w kalendarzu: 
0

Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego ma przyjemność zaprosić wszystkich studentów do wzięcia udziału w spotkaniu informacyjnym połączonym z warsztatem, podczas którego przedstawiony zostanie program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Ideą Programu jest aktywizacja środowiska akademickiego do różnych inicjatyw związanych z wolontariatem na rzecz dzieci i młodzieży z małych miejscowości.

Podczas spotkania odbędzie się warsztat pt,. "Wolontariat jako wstęp do pracy zawodowej" składający się z następujących tematów:

  • Definicja wolontariatu – jakie mamy skojarzenia ze słowem „wolontariat”, a także czym on jest w świetle „Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie”,
  • Rodzaje wolontariatu,
  • Korzyści i straty związane z działalnością wolontariacką – jakie umiejętności rozwija działalność wolontariacka, jakie pozytywne aspekty zawiera oraz co możemy przez nią tracić,
  • W jaki sposób bycie wolontariuszem może wpłynąć na przyszłą karierę zawodową,
  • Prezentacja programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki”.

Spotkanie odbędzie się 15 kwietnia 2011 roku, od godziny 11.00 – 15.00, w auli im. Kazimierza Lepszego, w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przy ulicy Bankowej 12.
Spotkanie poprowadzi Pani Agnieszka Pieniążek - Regionalna Koordynatorka Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" w Katowicach.

Więcej o programie na www.projektor.org.pl

Zapisy standardowo rozpoczynają się na tydzień przed planowanym wydarzeniem, tj. 8 kwietnia 2011 roku i przyjmowane są pod numerem telefonu 32 359 20 32 w godzinach 7.30 – 15.30.
 

Nie oddano jeszcze żadnego głosu
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego