Raport Rekrutacja w Internecie

Pokaż w kalendarzu: 
0

Liczba ofert pracy publikowanych w Internecie wzrosła. Tak wynika z raportu przygotowanego na podstawie ofert opublikowanych w ubiegłym roku na portalu Gazetapraca.pl.

Jak wynika z raportu "Rekrutacja w Internecie", przygotowanego na podstawie danych Gemius SA, ogólna liczba ogłoszeń w 2010 roku wyniosła 1,389 mln i wzrosła aż o 35% w stosunku do 2009 roku. Najwięcej ofert opublikowano w województwie mazowieckim (286 tys.), na drugim miejscu znalazło się województwo śląskie (151 tys.), które odnotowało 22% wzrost ich liczby.

Największy, ponad 100% wzrost dotyczył stanowisk związanych z IT, techniką i inżynierią. Duży, 60% wzrost odnotowały też stanowiska finansowo-księgowe oraz logistyczno-transportowe. W przypadku ofert dotyczących budownictwa oraz infolinii/call center wzrost przekroczył próg 50%.

W ubiegłym roku najczęściej poszukiwano specjalistów na stanowiska niewymagające wyższego wykształcenia. W następnej kolejności były to stanowiska specjalistów z wyższym wykształceniem.

Należy zauważyć, że na podstawie raportu nie można stwierdzić, iż ogólna liczba wolnych stanowisk pracy wzrosła. Na pewno jednak uwidocznił on trend polegający na wzroście zainteresowania pracodawców Internetem, jako skutecznym narzędziem rekrutacji.

Czytaj raport (pdf)

Nie oddano jeszcze żadnego głosu
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego