Projekty: szkolenia, płatne staże i dotacje na założenie firmy

Myślisz o przekwalifikowaniu się lub zdobyciu nowych kompetencji? Weź udział w jednym z projektów organizowany przez Firmę BLUEFORM oraz Agencję Pracy Select i zdobądź kwalifikacje do pracy w branży IT!

CO? – Projekty: „Akademia Kompetencji ICT – Inkubator Przedsiębiorczości”, „Akademia Kompetencji ICT”, „Grafik, Webmaster i Programista aplikacji webowych – specjaliści IT”

O PROJEKTACH
Akademia Kompetencji ICT – Inkubator Przedsiębiorczości

W ramach Inkubatora możesz stworzyć firmę na miarę prawdziwego start-upa w branży ICT.

Dla kogo jest ten projekt? Dla każdej osoby, która:

• chce otworzyć własną firmę w branży IT/ICT lub w sposób istotny wykorzystującej rozwiązania ICT,
  • ukończyła 30 rok życia i pochodzi z województwa śląskiego,
  • nie prowadziła działalności gospodarczej w ciągu ostatnich 12 miesięcy,
  • jest bezrobotna lub nieaktywna zawodowo oraz należy do jednej z grup: kobiety, osoby niepełnosprawne,  długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby po 50 roku życia,
  • jest zmotywowana  i będzie prowadziła swoją firmę przez minimum 12 miesięcy.

Uczestnicy otrzymają wsparcie finansowe na zakupy inwestycyjne (do 23 700 zł), wsparcie pomostowe na opłatę ZUS, czynszu, innych ważnych dla działania firmy opłat (do 1750 zł/miesiąc przez 6-12 miesięcy), dodatkowo wsparcie doradcze oraz coaching spotkań biznesowych.

Akademia Kompetencji ICT

W ramach projektu otrzymasz indywidualny plan rozwoju zawodowego i pomoc w doborze najefektywniejszych form wsparcia, abyś mógł podjąć pracę w obszarze ICT (grafik, webmaster, edytor ICT, pracownik na stanowiskach wymagających zaawansowanych umiejętności informatycznych).

• ukończyła 30 rok życia i pochodzi z województwa śląskiego,
  • posiada wykształcenie minimum średnie,
  • jest bezrobotna lub bierna zawodowo (z wykluczeniem studentów studiów dziennych) oraz należy do jednej z grup: kobiety, osoby niepełnosprawne,  długotrwale bezrobotne, osoby o niskich kwalifikacjach, osoby po 50 roku życia.

W projekcie realizowane są dwa kierunki zawodowe:

1. Webmaster/Grafik (25 dni szkoleniowych) poszerzone szkolenia z zakresu grafiki komputerowej, łamania stron, przygotowywania kampanii internetowych.
  2. Specjalista ds. obsługi programów biurowych (10 dni szkoleniowych - nauka obsługi narzędzi ICT do komunikacji i tworzenia baz danych.

Udział w projekcie jest bezpłatny, a podczas całego okresu udziału w projekcie otrzymujesz stypendium szkoleniowe (1100 zł lub 350 zł brutto w zależności od długości trwania szkoleń) i stażowe (1750 zł brutto za pełny miesiąc stażu).

GRAFIK, WEBMASTER I PROGRAMISTA aplikacji webowych – specjaliści ICT

Projekt, który zapewnia kompleksowe wsparcie szkolno-doradcze.

• nie ukończyła 30 roku życia i pochodzi z województwa śląskiego,
  • posiada wykształcenie co najmniej średnie,
  • nie jest zarejestrowana w PUP,
  • nie pracuje (tj. osoba bezrobotna lub bierna zawodowo),
  • nie kształci się i nie szkoli,
  • należy do jednej z grup: kobiety, osoby niepełnosprawne,  długotrwale bezrobotne,
  • osoby o niskich kwalifikacjach.

W projekcie realizowane są dwa kierunki zawodowe:

1. Webmaster/Grafik (kierunek nastawiony na grafikę komputerową i tworzenie stron internetowych).
  2. Programista aplikacji webowych (kierunek nastawiony na zaawansowane umiejętności programistyczne w tworzeniu stron).

Udział w projekcie jest bezpłatny, a podczas całego okresu udziału w projekcie otrzymujesz stypendium szkoleniowe (1278 zł brutto) i stażowe (1850 zł brutto).

ZAPISY
Więcej informacji o organizatorze i aplikacji do projektów na stronie internetowej.