Projekty "Młodzi na rynku pracy"

Data wydarzenia:
8 Sierpień, 2017 (Cały dzień)

Masz mniej niż 30 lat? Szukasz nowych możliwości rozwoju? Skorzystaj z projektów "Młodzi na rynku pracy" w ramach programu POWER!

CO? - "Młodzi na rynku pracy" - projekty w ramach POWER

O PROJEKTACH
Jest to zespół działań wspierających osoby w ich dążeniach do zmiany swojej sytuacji zawodowej. Projekty realizowane są przez wybrane w drodze konkursu podmioty (instytucja, organizacja, przedsiębiorstwo, firma szkoleniowa, jednostka samorządu terytorialnego, np. urząd miasta, gminy, powiatu czy związek zawodowy).

Wszystkie formy wsparcia oferowane w projektach są bezpłatne. Są to:

• poradnictwo i pośrednictwo pracy,
  • szkolenia różnego rodzaju w różnych formach,
  • warsztaty, kursy,
  • staże zawodowe, praktyki,
  • zatrudnienie subsydiowane,
  • środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej,
  • bony stażowe, bony szkoleniowe, bony na zasiedlenie.

Jak szukać projektu dla siebie?

1. Wejść na stronę internetową.
  2. Przejść do zakładki oznaczonej ikoną lupy z nadtytułem: „Znajdź dofinansowanie”
  3. Otworzyć kafelek z tytułem: „Wsparcie osób młodych na rynku pracy”. Będą tam rozpisane w formie tabeli opisy projektów, które w wyniku konkursu zyskały dofinansowanie i są skierowane do realizacji.

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zaprasza do udziału w projektach realizowanych w ramach Osi I Osoby młode na rynku pracy Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

W działaniach realizowanych w ramach POWER, które nadzoruje WUP w Katowicach o pomoc mogą ubiegać się osoby młode z woj. śląskiego, czyli osoby młode do 30 roku życia, które nie uczą się, nie pracują, nie uczestniczą w żadnych formach kształcenia (tzw. NEET, z ang. not in employment, education or training).

Informacji o rekrutacji należy szukać przy wybranym projekcie.

Więcej informacji udziela Punkt Kontaktowy Europejskiego Funduszu Społecznego przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach ul. Kościuszki 30, pok. nr 2 (parter) tel. 32 757 33 11.