Projekt skierowany do osób niepełnosprawnych

Jesteś osobą niepełnosprawną i szukasz możliwości rozwoju? Fundacja Sustinae zaprasza do udziału w projekcie "Kwalifikacje-kompetencje-doświadczenie. Absolwencki start do kariery".

CO? – projekt "Kwalifikacje-kompetencje-doświadczenie. Absolwencki start do kariery"

O PROJEKCIE
Fundacja Sustinae zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w projekcie współfinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – "Kwalifikacje-kompetencje-doświadczenie. Absolwencki start do kariery", w ramach pilotażowego programu "Absolwent". Celem projektu jest wsparcie 160 (60 osób w 1 etapie) absolwentów i studentów ostatniego roku studiów w sprawnym wejściu na rynek pracy. Wsparcie zostanie zrealizowane poprzez zintegrowane działania oparte o diagnozę sytuacji beneficjentów poprzez wyznaczenie i wdrożenie indywidualnej ścieżki kariery zawodowej, świadczenie poradnictwa zawodowego, wsparcie asystenta rynku pracy, grupowe warsztaty treningu pracy, podniesienie kwalifikacji poprzez szkolenia zawodowe i umożliwienie zdobycia praktycznego doświadczenia zawodowego. Projekt realizowany jest w dwóch etapach:

• I etap: 01.10.2022– 30.09.2023
  • II etap: 01.10.2023– 30.09.2024

Formy wsparcia:

• realizacja płatnego stażu zawodowego trwającego 4 miesiące / 2500 zł bb/mies.,
  • diagnoza sytuacji uczestnika wraz z opracowaniem Indywidualnego Planu Działania w wymiarze średnio 6 godzin oraz poradnictwo zawodowe obejmujące realizację Indywidualnego Planu Działania w wymiarze średnio 25 godzin,
  • wsparcie asystenta rynku pracy w wymiarze średnio 20 godzin,
  • wsparcie trenera aktywizacji w wymiarze średnio 24 godzin,
  • grupowe warsztaty treningu pracy w wymiarze średnio 16 godzin,
  • udział w szkoleniu zawodowym zmierzającym do uzyskania, podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych w wymiarze średnio 80 godzin,
  • dodatek motywacyjny (do 450 zł max 12 mies.).

Organizator zaprasza do wzięcia udziału w projekcie wszystkie osoby, które spełniają następujące kryteria:

• posiadają aktualne na co najmniej 9-miesięcy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
  • posiadają status studenta ostatniego roku studiów (I, II stopnia, doktoranckie, podyplomowe) lub posiadają status absolwenta uczelni wyższej uzyskany w ciągu ostatnich 60 miesięcy,
  • są bezrobotne, nieaktywne zawodowo lub poszukujące pracy,
  • są gotowe i chętne do wejścia na rynek pracy.

Przyjmowanie dokumentów rekrutacyjnych od Kandydatów prowadzone jest od 01.10.2022 r., aż do wyczerpania miejsc w projekcie. Do formularza rekrutacyjnego wraz z załącznikami 2,3,4  należy przedłożyć:

• aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,
  • kserokopię dyplomu, świadectwa lub innego dokumentu potwierdzającego tytuł zawodowy lub naukowy uzyskany nie wcześniej niż 60 miesięcy przed dniem przystąpienia do projektu. W przypadku studentów ostatniego roku studiów dokument potwierdzający status wydany przez Uczelnię.

Kontakt:
Zapraszamy do złożenia dokumentów rekrutacyjnych w biurze Fundacji Sustinae (Gliwice i Katowice), po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie.

Gliwice / ul. Floriańska 27 / 44-100

Tel.: +48 735 933 905