Program praktyk w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Czy wierzysz, że pewnego dnia obudzisz się w świecie, w którym nie będzie starości ani chorób? Mało prawdopodobne, prawda? W Polsce żyje około 38 mln ludzi. Obecnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsługuje prawie 30 mln klientów. Dlatego jest jednym z największych pracodawców na polskim rynku pracy. W ubiegłym roku w ZUS pracowały 45 392 osoby. A Ty jakie masz plany na przyszłość? Dołącz do zespołu ZUS jako praktykant bądź stażysta.

CO? – program praktyk w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych

Studenci odbyć praktykę mogą w głównym budynku Oddziału ZUS w Rybniku jak i w podległych Inspektoratach: w Wodzisławiu Śląskim, w Raciborzu, w Pszczynie oraz w Tychach.  ZUS oferuje zdobycie praktycznych umiejętności zawodowych i wiedzy specjalistycznej z różnych obszarów, których dotyczy jego działalność.

Jednostki, w których można odbyć praktykę.

Bezpłatne praktyki mogą odbywać się na dwa sposoby:

• na podstawie umowy między ZUS a uczelnią,

Nabór praktykantów odbywa się na zasadach, które określa umowa. Harmonogram (czas trwania)  i program praktyk ustalany jest pomiędzy uczelnią a Zakładem.

• na podstawie umowy między ZUS a studentem -  mogą trwać od 3 tygodni (od 120 godzin) do 3 miesięcy (maksymalnie do 480 godzin). Zorganizowanie praktyk następuje zgodnie z potrzebami ustalonymi pomiędzy stronami.

Do odbycia bezpłatnej praktyki zachęcamy przede wszystkim studentów II - V roku i absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Najczęściej praktyczne doświadczenie zawodowe zdobywają tu studenci kierunków społecznych (polityka społeczna, ekonomia, zarządzanie, administracja), humanistycznych (prawo), ścisłych lub pokrewnych.

Osobą do kontaktu w sprawie praktyk w Oddziale ZUS Rybnik jest Pani Karolina Wagner - tel. 32 439 11 07,  e-mail: praktyki.rybnik@zus.pl

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)