Program praktyk w Instytucie Dyplomacji Gospodarczej

Studiujesz kierunki społeczne? Chcesz zdobyć praktyczne doświadczenie? Zapraszamy do aplikowania do programu praktyk w Instytucie Dyplomacji Gospodarczej.

CO? – program praktyk w Instytucie Dyplomacji Gospodarczej
APLIKACJA DO: 15 marca 2022 r.

O PROGRAMIE
Jednym z kluczowych obszarów działalności Instytutu Dyplomacji Gospodarczej jest formacja przyszłych kadr polskiej dyplomacji gospodarczej. W ramach programów praktyk, studenci doskonalą swoje umiejętności pod okiem doświadczonych menedżerów, analityków i specjalistów ds. komunikacji. Praktyki mają interdyscyplinarny charakter, z uwagi na różnorodność zadań realizowanych w trakcie trwania współpracy oraz ze względu na konieczność uwzględniania szerokiej perspektywy współczesnej dyplomacji gospodarczej.

Praktykanci w fundacji mają możliwość uczestniczenia w organizowanych specjalnie wykładach, seminariach prowadzonych przez współpracowników Instytutu. Ukończenie programu praktyk otwiera wybranym osobom możliwość dołączenia do zespołu instytucji, publikacji na łamach Centrum Analiz oraz, w miarę projektów, odpłatnej współpracy.

W ramach tegorocznej edycji praktyk organizator zaprasza do następujących działów:

• Centrum Analiz
  • Dział Projektów i Komunikacji

Program praktyk obejmuje (dla wszystkich obszarów):

• omówienie systemu instytucjonalnego polskiej dyplomacji gospodarczej,
  • podstawy formalno-prawne funkcjonowania organizacji pozarządowej,
  • podstawy komunikacji internetowej,
  • wstęp do fundraisingu,
  • wprowadzenie do publicystyki.

Praktyki odbędą się w formie zdalnej i zaczynają się 1 kwietnia 2022 r. Okres trwania praktyk to 4 tygodnie. Praktyki odbywają się na zasadach wolontariackich. Praktyki zakończą się wydaniem zaświadczenia o odbyciu praktyk lub referencji. Podstawa ich otrzymania jest sumienne i terminowe wykonywanie powierzonych zadań i obowiązków.

Przykładowe zadania praktykantów:

W Centrum Analiz:

• opracowanie i przygotowanie metodologii badawczej raportów,
  • tworzenie analiz i artykułów, publikowanych później na stronie internetowej IDG i w mediach społecznościowych, samodzielnie i/lub we współpracy z ekspertami Instytutu,
  • przygotowanie opracowań i wkładów merytorycznych.

W Dziale Projektów:

• przygotowanie i prowadzenie wydarzeń IDG,
  • wsparcie w pozyskiwaniu finansowania projektów,
  • wsparcie komunikacyjne,
  • prowadzenie kampanii promocyjnych w mediach społecznościowych.

Do odbycia praktyk organizator zaprasza studentów i absolwentów studiów I i II stopnia, jak również studiów doktoranckich na kierunkach:

• powiązanych z działalnością IDG (stosunki międzynarodowe, politologia, ekonomia itp.) dla praktykantów Centrum Analiz, a także
  • studiów powiązanych z komunikacją, dziennikarstwem, mediami, PR i marketingiem dla osób pragnących realizować zadania związane z zarządzaniem w Dziale Projektów i Komunikacji.

Poszukiwane są osoby, które chcą poznawać specyfikę dyplomacji gospodarczej, pomagać w opracowywaniu koncepcji i strategii marketingowych, a także nauczyć się umiejętnego zarządzania projektami w organizacji pozarządowej. W szczególności zapraszamy osoby sumienne i bardzo dobrze radzące sobie z organizacją pracy.

Wymagana jest znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym. Dodatkowym atutem będzie znajomość innych języków obcych, jak również doświadczenie przy projektach w innych organizacjach.

Rekrutacja na praktyki jest dwuetapowa. W pierwszym etapie kandydaci proszeni są o przygotowanie aplikacji składającej się z CV (wraz z klauzulą RODO), zawierającego wzmiankę dotyczącą zainteresowań/obszarów praktyk, jak również o przesłaniu w mailu informacji odnośnie dyspozycyjności (liczba godzin w tygodniu).

Aplikacje należy przesłać na adres mailowy biuro@idegroup.pl, w temacie wiadomości podając "aplikacja na praktyki". Na wszystkie wiadomości organizator odpowie w przeciągu 5 dni roboczych.
Termin składania aplikacji to 15 marca 2022 r.

W drugim etapie odbędą się rozmowy z wybranymi kandydatami za pośrednictwem jednego z komunikatorów.

RODO: Zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację Instytut Dyplomacji Gospodarczej danych osobowych zawartych w moim CV lub w innych dokumentach dołączonych do CV (moje zgłoszenie rekrutacyjne), dla celów prowadzenia rekrutacji. Dodatkowo zgadzam się na przetwarzanie przez Fundację Instytut Dyplomacji Gospodarczej danych osobowych zawartych w moim zgłoszeniu rekrutacyjnym dla celów przyszłych rekrutacji.