Program praktyk w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Studiujesz prawo? Chcesz zdobyć cenne doświadczenie w organizacji stojącej na straży praw człowieka? Już dziś aplikuj do programu praktyk w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie.

CO? – program praktyk w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie
KIEDY? – semestr letni w roku akademickim 2016/2017
(w okresie od 20 lutego 2017 r. do 9 czerwca 2017 r.)
GDZIE? - siedziba HFPC – ul. Zgoda 11, Warszawa

W ramach programu praktyk w dziale prawnym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka studenci będą brali udział:

• w pracach zespołu wstępnej analizy spraw napływających do HFPC oraz w pracach programów merytorycznych (np. Programu Spraw Precedensowych, Programu Interwencji Prawnej, Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce, Programu Artykuł 32);
  • w rozprawach sądowych jako obserwatorzy z ramienia HFPC;
  • w organizowanych przez HFPC szkoleniach i seminariach;
  • w spotkaniach dotyczących najważniejszych krajowych oraz światowych problemów z zakresu praw człowieka, prowadzonych przez uznane autorytety z zakresu ochrony praw człowieka w Polsce.

Dzięki praktykom w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka studenci prawa mogą:

• pomagać ofiarom naruszeń praw człowieka oraz dowiedzieć się, na czym polegają aktywne działania na rzecz ochrony praw człowieka w Polsce;
  • zetknąć się z precedensowymi sprawami sądowymi i administracyjnymi;
  • zrozumieć, jak prawa człowieka przenikają różne dziedziny prawa;
  • poznać jednych z najlepszych ekspertów z zakresu praw człowieka w Polsce;
  • zdobyć umiejętności praktyczne i wiedzę, które mogą być przydatne przy wykonywaniu różnych zawodów prawniczych oraz w pracy w urzędach lub kancelariach.

W ramach odbywanych praktyk studenci prawa będą objęci merytoryczną opieką pracowników działu prawnego HFPC. Praktyki semestralne w HFPC są podstawą do zaliczenia obowiązkowych praktyk studenckich.

Misją Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka jest rozwijanie kultury wolności i praw człowieka w kraju i za granicą.

Zgłoszenia wraz z CV oraz krótkim opisem, dlaczego chcieliby Państwo odbywać praktyki w HFPC prosimy wysyłać na adres mailowy: rekrutacja@hfhr.org.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do 30 stycznia 2017 r.

Z wybranymi kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)