Polski Portal Edukacyjny w nowej odsłonie

Istniejący od 10 lat Polski Portal Edukacyjny Edu.info.pl ukazał się w nowej wersji. Portal zaprasza do współpracy osoby zainteresowane podnoszeniem jakości informacji edukacyjnej w Sieci i chcące doskonalić swój warsztat.

Na stronach portalu publikowane są aktualne informacje ze świata edukacji i nauki. Serwis informacyjny skierowany jest do uczniów, studentów oraz nauczycieli i osób zawodowo związanych ze szkolnictwem. Aktualności edukacyjne obejmują szerokie spektrum tematów. Poruszane są także trudne, kontrowersyjne zagadnienia.

Osobny dział poświęcony jest poradom przygotowanym specjalnie z myślą o uczniach, studentach i wszystkich, którym zależy na rozwoju osobistym. Znajdziecie tu interesujące artykuły i praktyczne wskazówki na temat metod efektywnej nauki, radzenia sobie ze stresem przed egzaminem, wyboru zawodu, kierunku studiów czy ścieżki dalszej edukacji i kariery.

W najbliższych planach portalu jest sukcesywne uruchamianie kolejnych modułów i sekcji, m.in. unikatowego w polskiej Sieci, działu o turystyce edukacyjnej. Dział zawierać będzie obszerny zbiór propozycji wycieczek, przygotowanych przez znanych autorów przewodników. Proponowane trasy łączyć będą walory krajoznawcze z wątkami edukacyjnymi – historycznymi, literackimi czy przyrodniczymi. Nauczyciele będą mieli dostęp do scenariuszy lekcji, które ułatwią realizację celów dydaktycznych każdej szkolnej wycieczki.

Portal zaprasza do współpracy osoby chcące współtworzyć wiodący serwis informacji edukacyjnej. Istnieje możliwość odbycia praktyk redakcyjnych i nawiązania stałej współpracy.

Więcej informacji: Polski Portal Edukacyjny

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)