Płatny staż podczas Bundes Festival Film w Niemczech!

Jesteś studentem kulturoznawstwa czy edukacji kulturalnej? A może studiujesz w Szkole Filmowej? Interesujesz się organizacją imprez lub kultura filmową i młodzieżową? Chcesz odbyć staż za granicą i zdobyć ciekawe doświadczenia? Zgłoś się na staż i weź udział w tworzeniu Bundes Festiwal Film w Niemczech!

CO? - płatny Staż w dziale „Federal Media Competitions” podczas Bundes Festival Film
KIEDY? - kwiecień - czerwiec 2021 r.
GDZIE? - Wuppertal, Niemcy

Staż umożliwia intensywny wgląd w koncepcję, organizację i realizację Bundes Festival Film, Który odbędzie się w Wuppertalu w czerwcu 2021 roku.

Niemiecka Młodzieżowa Nagroda Filmowa to konkurs dla dzieci i młodzieży do lat 25 lat. Ze średnią liczbą 600 produkcji filmowych ponad 7 000 uczestników, jest to jeden z najbardziej efektywnych młodzieżowych konkursów medialnych w Niemczech. Nagroda German Generation Film Award łączy młodych twórców i starszych fanów kina, wspierając w ten sposób dialog między pokoleniami. W interakcji obu konkursów na festiwalu zaprezentowane zostanie szerokie spektrum filmów dzieci, młodzieży i starszych twórców.

Specyficzne obszary zastosowań w ramach stażu:

• Komisja selekcyjna i posiedzenie jury Niemieckiej Młodzieżowej Nagrody Filmowej (już w marcu)
  • Kuratorowanie programu festiwalu
  • Realizacja programu festiwalu onlineRedagowanie katalogu festiwalu
  • Opieka nad uczestnikami i gośćmi
  • Wsparcie dla prasy i redakcji online
  • Udział w Bundes Festival Film w czerwcu 2021 roku w Wuppertalu

Zakwaterowanie i wyżywienie są zapewnione. Dodatkowo staż jest wynagradzany miesięczną dietą w wysokości 200 euro.

Organem nadzorującym organizację stażu jest Niemieckie Centrum Filmowe dla Dzieci i Młodzieży.

Dla studentów kierunków związanych z kulturą i filmem.

Wnioski i zapytania prosimy przesyłać na adres:

Niemieckie Centrum Filmowe dla Dzieci i Młodzieży (KJF)
Anja Drees-Krampe
Küppelstein 34, 42857 Remscheid, Niemcy
Tel.: 02191 794 257 / E-Mail: drees-krampe (at) kjf.de

Termin składania wniosków upływa 15 stycznia 2021 r.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)