Otwarty Wykład Dualny

Pokaż w kalendarzu: 
0

Interesujesz się wyzwaniami jakie stawia przyszłość? Poznaj opinie środowiska akademickiego i przedstawiciela biznesu z różnych krajów sojuszu Transform4Europe. Weź udział w Otwartym Wykładzie Dualnym, podczas którego naukowcy i przedsiębiorcy omawiają przyszłe wyzwania globalizacji z dwóch różnych perspektyw.


 


CO? – Otwarty Wykład Dualny
KIEDY? – 28 lipca 2022 r., w godz. 18.30 – 19.30
GDZIE? - online


O WYDARZENIU
Nowy, stały i owocny dialog między przemysłem a środowiskiem akademickim jest absolutnie konieczny i wymaga wspólnego języka opartego na wzajemnej wiedzy.

Aby wspierać ten dialog, Uniwersytet w Trieście, jako partner projektu Transform4Europe, organizuje Otwarty Wykład Dualny, którego celem jest pokazanie, iż konkretne wyzwanie jest tożsame zarówno z perspektywy akademickiej, jak i biznesowej oraz podzielenie się wzajemną wiedzą na temat najważniejszych tematów przyszłości.

Dwóch prelegentów, profesor akademicki i przedsiębiorca, podejmą dialog na temat nowych wyzwań związanych z energią, mając na uwadze trzy obszary zainteresowania projektu Transform4Europe:

  • transformacja cyfrowa i inteligentne regiony;
  • transformacja środowiskowa i zrównoważony rozwój;
  • transformacja społeczna, budowanie społeczności i włączenie społeczne.

Ze środowiska akademickiego: Jarosław Grosu - Uniwersytet Śląski w Katowicach (Polska) - profesor Instytutu Chemii.

Z przemysłu: Lucio Sabbadini- Fincantieri S.p.A. - Dział Innowacji Korporacyjnych - Szef Koordynacji Klastra Technologicznego (Włochy).

Transmisja wykładu online: www.youtube.com/user/UniversitaTrieste

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego