Otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości AIP Cieszyn

Data wydarzenia:
10 Październik, 2019 - 13:00

Mieszkasz w Cieszynie lub okolicy? Myślisz o założeniu działalności gospodarczej i potrzebujesz pomocy? Przyjdź na otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości AIP Cieszyn, które odbędzie się już 10 października 2019 r. na Zamku w Cieszynie.

CO? - Otwarcie Inkubatora Przedsiębiorczości AIP Cieszyn
KIEDY? - 10 października 2019 r. o godz. 13.00
GDZIE? - Oranżeria Zamku Cieszyn, budynek A (Cieszyn, ul. Zamkowa 3 abc)

Inkubator Przedsiębiorczości AIP w Zamku Cieszyn – nowe miejsce na mapie przedsiębiorczości w regionie to nie tylko możliwość skorzystania z przestrzeni biurowej, ale także merytoryczne i organizacyjne wsparcie dla przedsiębiorców.

Katalog korzyści jest duży: osobowość prawna AIP, księgowość, obsługa prawna i usługi online, a także spotkania mentoringowe, szkolenia, możliwość nawiązania nowych biznesowych kontaktów.

Autorski program inkubacji biznesowej AIP pozwala przetestować pomysły na biznes, ograniczając do minimum koszty i ryzyko z tym związane.

Powstał z myślą o :

• pracownikach etatowych, którzy nie chcą od razu rezygnować z pracy,
  • studentach, którzy chcą zrealizować swoje pomysły biznesowe,
  • freelanserach, którzy chcą wystawiać faktury swoim klientom,
  • ekspertach, którzy chcą być niezależni,
  • startupowcach, szukających inwestora i dopracowujących swój pomysł,
  • pasjonatach, którzy chcą zarabiać na tym, co kochają robić,
  • młodych mamach, które chcą pracować z domu,
  • byłych przedsiębiorcach, którzy tym razem chcą zacząć bezpieczniej.

Działając pod skrzydłami AIP zyskuje się możliwość legalnego funkcjonowania i zarabiania bez zakładania firmy. Otrzymuje się także wsparcie prawne i księgowe, szansę skorzystania ze szkoleń oraz konsultacji indywidualnych prowadzonych przez praktyków biznesu i ekspertów z różnych dziedzin. AIP to również jedna z największych społeczności ludzi przedsiębiorczych w Polsce, dzięki czemu zyskuje się możliwość korzystania z preferencyjnych warunków finansowych u partnerów biznesowych należących do sieci.

PROGRAM OTWARCIA:

• 13.00 Uroczyste otwarcie biura Inkubatora AIP Cieszyn
  • 13.10 Przemówienie zaproszonych gości
  • 13.30 Prezentacja programu wsparcia przedsiębiorczości

Mateusz Maik
Przedstawiciel AIP wskaże skuteczne i sprawdzone metody testowania pomysłów biznesowych, określi na co zwrócić uwagę w pierwszych 24 miesiącach prowadzenia firmy, a także opowie przed jakimi błędami się wystrzegać.

• 14.00 Konferencja prasowa
  • 14.30 Rozmowy w kuluarach
  • 15.00–17.00 Indywidualne doradztwo biznesowe

Mateusz Maik, Mariusz Malicki
Osoby mające pomysł na biznes będą mogły uzyskać wsparcie eksperta przy budowie podstawowych elementów organizacyjnych tworzonej firmy. Natomiast osoby już prowadzące biznes mogą skonsultować z doradcą aktualną sytuację firmy, określić skuteczne metody budowania wizerunku oraz poznać metody pozyskiwania nowych klientów/partnerów biznesowych.

• 17.30–19.00 Szkolenie: Jak (nie) sprzedawać! – Mariusz Malicki

Zamek Cieszyn jest instytucją kultury współprowadzoną przez Samorząd Województwa Śląskiego.

Zgłoszenia oraz więcej informacji:

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)