Oferty pracy sezonowej w Niemczech

Jesteś zainteresowany podjęciem pracy sezonowej w Niemczech? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, który prowadzi nabór studentów do pracy na terenie Niemiec na okres wakacji 2017 roku.

CO? – nabór do pracy sezonowej w Niemczech
APLIKACJA DO: 21 marca 2017 r.

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach prowadzi nabór studentów do pracy na terenie Niemiec na okres wakacji 2017 roku.

Partner niemiecki Zentralstelle für Arbeitsvermittlung (ZAV) w Bonn nie przedstawia konkretnej oferty pracy lecz jedynie przesyła formularze zgłoszeniowe, które po wypełnieniu przez zainteresowane osoby są udostępniane niemieckim pracodawcom. Wybór pracowników należy do pracodawców niemieckich. Przekazanie formularzy za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach stronie niemieckiej nie jest jednoznaczne z otrzymaniem zatrudnienia.

Propozycje ofert pracy sezonowej dla studentów będą sukcesywnie przesyłane bezpośrednio do osoby zainteresowanej na podany przez nią adres korespondencyjny, jednak nie wcześniej niż od drugiej połowy kwietnia 2017 r. Otrzymanie ofert nie jest jednoznaczne z obowiązkiem podjęcia zatrudnienia. Osoba ma prawo wyboru oferty. W przypadku, gdy proponowane oferty nie odpowiadają oczekiwaniom studenta zobowiązany jest on odesłać otrzymane oferty pracy do ZAV Bonn.

Zgodnie z przesłaną przez Federalny Urząd Pracy (ZAV) w Bonn informacją o pracę wakacyjną ubiegać się mogą:

• studenci uczelni wyższych w tym studenci ostatniego roku studiów, którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów "Immatrikulationsbescheinigung" będą mieli potwierdzenie daty zakończenia studiów na dzień 30 września 2017 r. ;
  • uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w tym uczniowie ostatniego roku nauki, którzy na zaświadczeniu o wpisie na listę studentów "Immatrikulationsbescheinigung” będą mieli potwierdzenie daty zakończenia szkoły na dzień 31 sierpnia 2017 r.
  • deklarują znajomość języka niemieckiego;
  • deklarują gotowość do podjęcia pracy, przez co najmniej 2 miesiące w okresie letnich wakacji,
  • nie mogą mieć specjalnych życzeń odnośnie lokalizacji (ubiegający się o pracę, którzy chcą pracować w określonym mieście lub regionie Niemiec – otrzymają odmowę).

Kompletne i prawidłowo wypełnione zgłoszenia przyjmowane są do dnia 21 marca 2017 roku w godz. 7:30 – 15:30 w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w:

• Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach, ul. Kościuszki 30, 40-048 Katowice, pok. 226 (tel.: 32 757 33 91),
  • Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach Filia w Bielsku - Białej, ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała, pok. 228/229 (tel.: 33 81 36 977),
  • Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Katowicach Filia w Częstochowie, Al. Niepodległości 20/22, 42-200 Częstochowa, pok. 13 (tel.: 034 36 33 861 wew.284).

Więcej informacji w placówkach Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy.