“Masz staż” – UŚ partnerem akcji Gazety Wyborczej

Ready, set, go! Kiedy jak nie teraz wziąć karierę w swoje ręce i dać sobie szansę na rozwój? Interesujesz się kwestiami społecznymi lub politycznymi? Masz lekkie pióro i ubieranie rzeczywistości w słowa nie stanowi dla Ciebie wyzwania? Zgłoś się do akcji organizowanej przez Gazetę Wyborczą, której partneruje Uniwersytet Śląski w Katowicach!

CO? – akcja „Masz staż”
APLIKACJA DO: 31 grudnia 2020 r.

Celem akcji „Masz staż” jest ułatwienie studentom szkół wyższych dostępu do informacji i umożliwienie im zdobycia praktyki zawodowej.

Uczestnikom akcji ufundowana zostanie cyfrowa prenumerata (uzyskają oni dostęp do treści „Gazety Wyborczej” oraz Wyborczej.pl), a spośród wszystkich w drodze konkursu wyłonionych zostanie 5 osób, które będą miały możliwość odbycia stażu w wydawnictwie „Gazety Wyborczej” lub Wyborczej.pl.

Praca konkursowa musi spełniać następujące wymagania:

• W przypadku, gdy w zgłoszeniu wybrano staż dziennikarski w redakcji lokalnej „Gazety Wyborczej”: Krótki (o objętości do 2 000 znaków) tekst o tym, co irytuje autora w jego mieście;
  • W przypadku, gdy w zgłoszeniu wybrano staż dziennikarski w redakcji „Wysokich Obcasów”:
  1.  krótki (o objętości do 3 000 znaków, w tym tytuł i lead), zawierający tytuł i lead, tekst informacyjny z Polski lub ze świata na temat, który zdaniem autora może zainteresować czytelniczki i czytelników serwisu wysokieobcasy.pl;
    albo
  2. zapis tekstowy sondy wśród 3 kobiet które wyszły na ulicę protestować jesienią 2020 r. – dlaczego to zrobiły?
  • W przypadku, gdy w zgłoszeniu wybrano staż dziennikarski w dziale Gospodarka: Przedstawienie propozycji trzech wyróżniających się tematów materiałów (tekst, wywiad lub podcast), w których autor pokaże związek zmian w środowisku z ekonomią. Format prezentacji każdego tematu: tytuł, lead i źródła. Łączna objętość całej pracy nie może przekraczać 600 znaków;
  • W przypadku, gdy w zgłoszeniu wybrano praktykę w Wyborcza BiQdata: Wymyślenie 3-5 słów-kluczy (albo zwrotów-kluczy), które pozwolą monitorować stan epidemii przy pomocy Google Trends, a następnie napisanie z ich wykorzystaniem szybkiej analizy (do 2 000 znaków) aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce, przy czym analiza ma być opatrzona wykresami;
  • W przypadku, gdy w zgłoszeniu wybrano praktykę marketingową: Napisz artykuł sponsorowany / reklamę natywną, o objętości do 2 500 znaków, która promuje prenumeratę cyfrową Gazety Wyborczej wśród studentów. W tekście istotne jest: dobranie tematu artykułu, przedstawienie oferty w wybranym temacie, dobór języka (dopasowany do odbiorców), poprawność pod kątem SEO, przygotowanie fragmentów do promocji na Facebooku.

Nagrodą w konkursie jest płatny 3-miesięczny staż, realizowany w okresie od 1 marca do 31 września 2021 r. Wynagrodzenie miesięczne wynosi 3 000 złotych brutto.

UWAGA: Ilekroć w punktach 1 – 5 powyżej jest mowa o liczbie znaków, należy przez to rozumieć także znaki przestankowe i spacje.

Dopuszczalne formaty prac konkursowych przesyłanych jako załącznik do maila to: .doc, .docx, .ppt, .pptx.

Prace konkursowe nie mogą naruszać przepisów prawa ani prawem chronionych dóbr osób trzecich. Jedna osoba może przesłać tylko jedną pracę konkursową.

Akcja organizowana jest przez Agorę Spółkę Akcyjną z siedzibą w Warszawie – wydawcę m.in. dziennika „Gazeta Wyborcza” i cyfrowego dziennika Wyborcza.pl, w porozumieniu z Fundacją Gazety Wyborczej z siedzibą w Warszawie.

Partnerem akcji jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Akcja skierowana jest do wszystkich osób powyżej 18 lat, które studiują na studiach zarówno stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, na dowolnym kierunku.

Ponadto, w dniu rozpoczęcia stażu stażysta nie może mieć ukończonego trzydziestego roku życia.

Aby wziąć udział w akcji „Masz staż” należy odwiedzić specjalną stronę internetową, przeznaczoną dla studentów danej uczelni, zapoznać się z informacjami oraz regulaminem, następnie złożyć oświadczenie o uczestnictwie w akcji oraz aktywować zgodnie z instrukcją prenumeratę cyfrową.

Kolejnym krokiem jest przesłanie do dnia 31 grudnia 2020 r. (do godz. 24:00) zgłoszenia pracy konkursowej na adres mailowy maszstaz@wyborcza.pl.

Wszystkie informacje zawarte są w REGULAMINIE akcji.

Twoja ocena: Nic Średnia: 3.8 (4 votes)