Kurs "Projektanci Design Thinking"

Pokaż w kalendarzu: 
0

"Projektanci Design Thinking" to temat kursu on-line o rozwoju innowacji w organizacjach, który przygotował Polski Fundusz Rozwoju.

 


CO? – kurs "Projektanci Design Thinking"


O KURSIE
Kurs "Projektanci Design Thinking" przybliża metodykę projektowania oraz pozwala na praktyczne wykorzystanie jej w organizacji. Eksperci i ekspertki PFR krok po kroku przeprowadzają uczestników kursu poprzez kolejne etapy kreatywnego procesu, dzieląc się dobrymi praktykami i udostępniając materiały do samodzielnego przeprowadzenia sprintu.

Metodyka design thinking odpowiada na wyzwania wielu organizacji i przynosi wiele korzyści, które przekładają się na cele biznesowe i rozwój organizacji. Przede wszystkim opiera się na dogłębnym zrozumieniu potrzeb klienta, wspiera procesy związane ze zwiększaniem kreatywności zespołów oraz zachęca do eksperymentowania i testowania, co przekłada się na powstawanie nowych produktów i usług lub ich ulepszeń. Co więcej, bazowanie na metodyce to nie tylko praca kreatywna i wizualizacje, ale przede wszystkim ważny element procesów i zarządzania projektowego.

Według badań korporacji technologicznych wśród docenianych zalet design thinking jest przyspieszenie procesu wdrażania nowych pomysłów na rynek przez firmy, skrócenie czasu potrzebnego na projektowania i rozwoju produktu, a to z kolei przekłada się na oszczędności finansowe i zmniejszenie ryzyka związanego z nietrafionym wdrożeniem.

Na uczestników czekają praktyczne części, w których dostaną odpowiedzi na pytania:

  • Co to jest design thinking?
  • Jak krok po kroku przejść przez poszczególne etapy DT?
  • Jak dostosować design thinking do potrzeb organizacji?
  • Jak przeprowadzić proces?
  • Z jakich narzędzi można skorzystać w trakcie prac?

O ORGANIZATORZE
PFR to spółka strategiczna oferująca instrumenty służące rozwojowi przedsiębiorstw, samorządów oraz osób prywatnych, inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i wzrost gospodarczy kraju.

SPOSÓB APLIKACJI
Aby skorzystać z programu on-line wystarczy zarejestrować się na platformie kursowej. Ukończenie kursu online oraz prawidłowe rozwiązanie testu końcowego pozwala na uzyskanie certyfikatu PFR.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (liczba głosów: 1)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego