Konkurs technologiczny dla studentów Grupy Europa

Interesują Cię nowoczesne rozwiązania w biznesie? Weź udział w konkursie technologicznym dla studentów Grupy Europa.

CO? – konkurs technologiczny dla studentów Grupy Europa
APLIKACJA DO: 17 listopada 2017 r.

Grupa Ubezpieczeniowa Europa ogłasza konkurs dla studentów, w którym łączna pula nagród wynosi 34 tys. zł. Osoba lub zespół, który zaprojektuje najlepsze rozwiązanie technologiczne lub biznesowe, wspierające sprzedaż ubezpieczeń w kanałach zdalnych, otrzyma główną nagrodę w wysokości 20 tys. zł i zostanie zaproszony do rozpoczęcia współpracy z ubezpieczycielem.

Grupa Europa postawiła przed uczestnikami dwa zadania:

• stworzenie aplikacji webowej lub mobilnej, korzystającej z API, która będzie mogła być zastosowana w procesie dystrybucji ubezpieczeń lub obsługi klientów;
  • stworzenie modelu biznesowego, wykorzystującego API, z naciskiem na rozwiązania stawiające na sprzedaż ubezpieczeń w Internecie.

API oznacza zestaw usług sieciowych opisanych w specyfikacji dostępnej na stronie.

Zgłoszenie do konkursu będą oceniane przede wszystkim pod kątem potencjału rynkowego aplikacji lub modelu biznesowego. Jury weźmie także pod uwagę takie kryteria jak: wartość merytoryczna i techniczna zgłoszonych prac oraz profesjonalizm w ich przygotowaniu.

Konkurs technologiczny dla studentów wpisuje się w strategię Grupy Europa, która kładzie nacisk na innowacyjność i nowe technologie. Ubezpieczyciel szuka nowych sposobów na dystrybucje produktów, z naciskiem na wykorzystanie do tego kanałów zdalnych – własnych lub partnerów biznesowych.

Nagroda za najlepszą pracę konkursową (pierwsze miejsce) wynosi 20.000 PLN,
za zajęcie drugiego miejsca 10.000 PLN, za zajęcie trzeciego miejsca 4.000 PLN.

Grupa Ubezpieczeniowa Europa już od ponad 20 lat tworzy nowatorskie ubezpieczenia dostosowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów i partnerów biznesowych.

W konkursie mogą wziąć udział studenci uczelni wyższych z całego kraju.

Ze szczegółowymi zasadami konkursu i jego regulaminem oraz specyfikacją API można zapoznać się na stronie internetowej.

Zgłoszenia do konkursu za pośrednictwem tej witryny można składać do 17 listopada 2017 roku. Grupa Europa przewiduje, że konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca listopada, a wręczenie nagród jest zaplanowane na 20 grudnia.