Konferencja dla biologów i biotechnologów

Data wydarzenia:
17 Grudzień, 2010 - 12:00 - 15:00

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach wraz z Biurem Karier zapraszają do udziału w konferencji odbywającej się w ramach projektu systemowego "Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych-pilotaż”, która będzie miała miejsce 17 grudnia 2010 roku od godz. 12.00- 15.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w auli im K. Lepszego w Katowicach przy ul. Bankowej 12.

Celem projektu jest zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy. Działanie to ma zapewnić także wystarczającą podaż odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów nauk ścisłych.

Uczestnicy konferencji będą mieli doskonałą okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w biotechnologii, podczas wykładu dr hab. Prof. UŚ Roberta Hasteroka, a także zdobyć informacje o tym jak wygląda rynek pracy dla biotechnologów i biologów oraz zapoznać się z wymogami rekrutacyjnymi potencjalnych pracodawców.

Plan konferencji:

1. Wykład „Modelowy genom roślinny – małe Brachypodium, duże nadzieje”, Dr hab. Prof. UŚ Robert Hasterok - wykładowca Katedry Anatomii i Cytologii Roślin, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,
2. Rynek pracy dla biologa i biotechnologaBiuro Karier UŚ
3. Prezentacja firmy "Biochefa" Farmaceutyczny Zakład Naukowo-Produkcyjny - prof. dr nauk med. Florian Ryszka
4. Prezentacja firmy Mauxion Chocolates Sp. z o.o. - Agata Kondrat - Technolog - Dział Badań i Rozwoju / Trumpf
5. Prezentacja firmy POCH S.A. - Michał Delijewski - Product Manager

Szczegółowy plan konferencji.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Kapitał Ludzki.