Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości UM Katowice

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Katowice zaprasza do współpracy studenckie organizacje pozarządowe oraz osoby zainteresowane działalnością III sektora i ekonomią społeczną.

Inkubator oferuje bogaty harmonogram spotkań tematycznych i indywidualnych konsultacji z zakresu prawa, księgowości, marketingu oraz pozyskiwania środków na działalność ngo.

Podczas spotkań można zdobyć wiedzę na temat: odpowiedzialności członków zarządu, prawnym aspekcie wolontariatu i nadzoru nad organizacjami pozarządowymi, działalności odpłatnej i nieodpłatnej, prowadzeniu wewnętrznej ewidencji księgowej, przygotowaniu materiałów promocyjnych (np. plakaty, ulotki) oraz stworzeniu strony WWW.

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości to również miejsce spotkań organizacji pozarządowych, wymiana informacji, doświadczeń oraz nawiązanie nowych znajomości. Oprócz wsparcia merytorycznego organizacje pozarządowe mogą skorzystać – w ramach Inkubatora – ze wsparcia infrastrukturalnego.

Więcej informacji na stronie internetowej

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości
Wydział Polityki Społecznej