Inicjatywy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Jesteś studentem ochrony środowiska? Szukasz ciekawych propozycji? Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. działając w partnerstwie z Climate-KIC Polska zaprasza do udziału w konkursie ClimateLaunchpad 2016 oraz programie grantowym Accelerator 2016.

Climate-KIC jest europejską inicjatywą, która opracowuje i wdraża przełomowe rozwiązania w zakresie wyzwań związanych z ochroną środowiska i powstrzymywaniem zmian klimatu. Działania Wspólnoty wynikają z innowacyjnych i twórczych działań wszystkich partnerów, działających globalnie i lokalnie - w sektorach akademickim, biznesowym i publicznym.

Climate-KIC jest największym europejskim programem dla pomysłów biznesowych w obszarze tematycznym, jakim jest ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, efektywność energetyczna, ochrona klimatu, technologie wytwarzania zdrowej żywności, odnawialne źródła energii, budownictwo ekologiczne i pokrewne.

Zgłoszenia przyjmowane są do 13 czerwca 2016 r.

Więcej informacji na stronie.

Konkurs ClimateLaunchpad jest największym europejskim konkursem dla wczesnych pomysłów biznesowych (na etapie koncepcyjnym lub wczesnym etapie wdrożeniowym) w obszarze tematycznym, jakim jest ochrona środowiska, zrównoważony rozwój, ochrona klimatu.

Konkurs realizowany jest w 24 państwach Europy oraz w Izraelu. W Polsce konkurs prowadzony jest przez Dolnośląską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Do udziału w tegorocznej edycji konkursu organizatorzy zaproszają zarówno osoby fizyczne, studentów, absolwentów, pracowników naukowych i naukowo-dydaktycznych z całej Polski, jaki i małych i średnich przedsiębiorców (firmy o statusie MŚP istniejące nie dłużej niż 12 miesięcy).

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są wyłącznie on-line do 2 czerwca 2016 r.

Więcej informacji na temat konkursu wraz z szczegółowymi zasadami oraz formularzem zgłoszeniowym na stronie projektu.