II nabór do projektu "Go to work!"

Uprzejmie informujemy, iż ruszył II nabór do projektu „Go to work! Polish young professionals on European labour market”.

Przypominamy, iż głównym celem projektu jest wzmocnienie potencjału zawodowego absolwentów kierunków ścisłych Uniwersytetu Śląskiego poprzez zorganizowanie 24  trzy – miesięcznych staży zagranicznych.

II nabór zakłada nowe kryteria kwalifikacji.

Uczestnikiem stażu może być :

• wyłącznie absolwent Uniwersytetu Śląskiego do 5 lat od daty ukończenia studiów,
  • absolwent pierwszego, drugiego stopnia oraz jednolitych magisterskich prowadzonych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym,
  • na kierunkach: matematyka (w tym specjalności: matematyka finansowa oraz matematyka informatyczna), fizyka, informatyka, materiałoznawstwo, biologia, biotechnologia, geologia,
  • niekontynuujący nauki na studiach pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia.

Rekrutacja będzie miała charakter otwarty, niemniej jednak pierwszeństwo będą mieli absolwenci fizyki, informatyki oraz materiałoznawstwa.

Podstawowe kryteria kwalifikacji zostały ograniczone do:  kierunku ukończenia studiów (zgodnie z założeniami projektu) oraz komunikatywnej znajomości języka angielskiego.

Zapraszamy do zapoznania się z Aneksem do Regulaminu organizacji staży w ramach przedmiotowego projektu.

Rekrutacja trwa do 15 grudnia 2011 roku.