II edycja "Spotkań z psychoterapią - sztuka leczenia"

Druga edycja "Spotkań z psychoterapią – sztuka leczenia" to dwudniowy panel dyskusyjny z udziałem specjalistów w dziedzinie arteterapii (z zakresu plastyki, muzyki, tańca oraz filmu). Dodatkowo wydarzeniu towarzyszą warsztaty dla studentów prowadzone przez specjalistów w danej dziedzinie. Już 24 maja i 1 czerwca!

W projekt zaangażowani są studenci nowopowstałego międzyuczelnianego kierunku prowadzonego w ramach Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz ASP w Katowicach – Arteterapia.

Plan wydarzenia:
II Edycja Spotkań z Psychoterapią - Sztuka leczenia - ArteTerapia

* Plastyka, Muzyka, Teatr - 24 maja 2017 r. - aula im. Józefa Pietera - Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego

• 11:30 - 14:30 - panel dyskusyjny

• prof. ndzw. dr hab. Jolanta Jastrząb
• dr hab. Katarzyna Krasoń
• dr Marzena Śniarowska-Tlatlik
• mgr Sara Knapik - Szweda
• mgr Maria Posłuszna

• 14:30-15:00 - przerwa kawowa
  • 15:00-16:30 - warsztaty

• prof. ndzw. dr hab. Jolanta Jastrząb - Ściana - kontekst realny i symboliczny, czyli czy udaje nam się wyjść poza własne ograniczenia!
• Paulina Mol - Moja Codzienność - warsztat pracy z kolażem

* film - 1 czerwca 2017 r. - aula im. Kazimierza Lepszego - Rektorat UŚ (Katowice, ul. Bankowa 12)

• 11:30 - 13:30 - panel dyskusyjny

• dr Agnieszka Skorupa
• mgr Michał Brol
• mgr Ewa Warmuz-Warmuzińska
• mgr Patrycja Paczyńska-Jasińska

• 13:30 - 14:00 - przerwa kawowa
  • 14:00 - 15:30 - warsztaty

• Monika Ignacak - Zastosowanie technik arteterapeutycznych w twórczym rozwoju
• Aleksandra Dixa - Praca z komiksem

Wydarzenie to ma na celu przybliżyć szerokiemu gronu studentów tematykę arteterapii, jej naukową zasadność oraz możliwe zastosowanie w praktyce.

E-mail: konferencja.arteterapia@gmail.com

Patroni medialni: Uniwersytet Śląski w Katowicach Biuro Karier UŚ Więc Jestem! www.wiecjestem.us.edu.pl Wydział Pedagogiki i Psychologii Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

Strona wydarzenia na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/451908568477314.