Helsińska Fundacja Praw Człowieka poszukuje praktykantów

Jesteś studentem prawa i interesujesz się zagadnieniami praw człowieka? Do 10 października 2016 r. możesz aplikować na praktyki w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

CO? - praktyki w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
APLIKACJA DO: 10 października 2016 r.

O PRAKTYKACH
W ramach praktyk w dziale prawnym Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka studenci będą brali udział:

• w pracach zespołu wstępnej analizy spraw napływających do HFPC oraz w pracach programów merytorycznych (np. Programu Spraw Precedensowych, Programu Interwencji Prawnej, Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce, Programu Artykuł 32),
  • w rozprawach sądowych jako obserwatorzy z ramienia HFPC,
  • w organizowanych przez HFPC szkoleniach i seminariach,
  • w spotkaniach dotyczących najważniejszych krajowych oraz światowych problemów z zakresu praw człowieka, prowadzonych przez uznane autorytety z zakresu ochrony praw człowieka w Polsce.

W ramach odbywanych praktyk, studenci prawa będą objęci merytoryczną opieką pracowników działu prawnego HFPC.

Dzięki praktykom w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka studenci prawa mogą:

• pomagać ofiarom naruszeń praw człowieka oraz dowiedzieć się na czym polegają aktywne działania na rzecz ochrony praw człowieka w Polsce,
  • zetknąć się z precedensowymi sprawami sądowymi i administracyjnymi,
  • zrozumieć jak prawa człowieka przenikają różne dziedziny prawa,
  • poznać jednych z najlepszych ekspertów z zakresu praw człowieka w Polsce,
  • zdobyć umiejętności praktyczne i wiedzę, które mogą być przydatne przy wykonywaniu różnych zawodów prawniczych oraz pracy w urzędach lub kancelariach.

Miejsce odbywania praktyk: Dział Prawny, siedziba HFPC – ul. Zgoda 11, Warszawa.
Termin: wybrany dzień tygodnia w semestrze zimowym w roku akademickim 2016/2017 (w okresie od 24 października 2016 r. do 27 stycznia 2017 r.)

Studenci IV i V roku prawa.

Zgłoszenia wraz z CV oraz krótkim opisem, dlaczego chcielibyście odbywać praktyki w HFPC należy wysyłać na adres mailowy: rekrutacja@hfhr.org.pl.

Z wybranymi kandydatami zostanie przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)