Grasz o staż w Parlamencie Europejskim

Chcesz poznać od środka Parlament Europejski? Uczestniczyć w spotkaniach grup parlamentarnych i politycznych, konferencjach i seminariach? Weź udział w drugiej edycji konkursu „Grasz o staż” i wygraj staż w brukselskim biurze poselskim europosła Marka Plura. Aplikacja trwa do 25 marca 2017 r.

CO? – konkurs „Grasz o staż” w Parlamencie Europejskim
APLIKACJA DO: 25 marca 2017 r.

Śląski europoseł Marek Plura ogłasza drugą edycję konkursu „Grasz o staż”. Główną nagrodą jest miesięczny, płatny staż w brukselskim biurze poselskim w Parlamencie Europejskim.

Podczas stażu laureaci będą mieli okazję zapoznać się z tym, jak działa Parlament Europejski, biuro poselskie, uczestniczyć w spotkaniach grup parlamentarnych i politycznych, licznych konferencjach i seminariach. - Zapewniam, że to nie staż z parzenia kawy i układania pism w segregatorach. Bardzo chciałbym, aby młodzi, aktywni śląscy studenci zdobyli ciekawe i cenne doświadczenia, które przydadzą się im w przyszłej karierze zawodowej - mówi europoseł Marek Plura.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić wniosek i wysłać zgłoszenie on-line. Trójka zwycięzców zostanie wyłoniona podczas finałowego etapu w maju, który odbędzie się w Katowicach. Nagrodzeni otrzymają stypendium w wysokości 1000 euro na zakwaterowanie i podróż.

Europoseł Marek Plura – polityk, psychoterapeuta i działacz społeczny, poseł na Sejm, eurodeputowany.

W konkursie mogą brać udział studenci z województwa śląskiego. Eurodeputowany serdecznie zachęca do zgłaszania się do konkursu studentów z niepełnosprawnościami – poselskie biuro w Brukseli jest w pełni dostępne.

APLIKACJA
Wniosek dostępny jest na stronie internetowej.

Aplikacja trwa do: 25 marca 2017 r.