Dni Otwarte firmy PwC na Wydziale Filologicznym UŚ!

PwC Service Delivery Center zaprasza na spotkanie z jej pracownikami oraz zapoznania się z ofertami pracy podczas Dnia Otwartego na Wydziale Filologicznym w dniu 7 maja 2014 r. w godz. 9:00 - 14:00. W holu Wydziału Filologicznego w Sosnowcu, mieszczącego się przy ul. Grota Roweckiego 5, zostanie wystawione stoisko informacyjne firmy, na którym reprezentanci będą udzielać informacji na temat możliwości podjęcia pracy w PwC SDC.

Service Delivery Center (SDC) w Katowicach wspiera działy audytu finansowego spółek PwC zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej. SDC rozpoczęło działalność jesienią 2009 roku i od samego początku dynamicznie się rozwija. Obecnie zatrudnia już prawie 600 pracowników.

Zespół SDC to młodzi, ambitni ludzie, którzy swoją karierę zawodową wiążą z obszarem finansów. Większość pracowników ukończyła (lub kończy) studia z zakresu finansów i rachunkowości lub ekonomii, choć nie tylko. Wśród pracowników PwC są również filolodzy oraz humaniści, którzy postanowili pozyskać wiedzę z zakresu audytu finansowego i tym samym zdobyć atrakcyjny na rynku pracy zawód.

Praca w zespole SDC polega na realizacji zleceń audytorów PwC, które skupiają się na wybranych obszarach audytu finansowego. Pracownicy SDC weryfikują dokumenty finansowe, analizują otoczenie rynkowe spółek, przygotowują raporty oraz wykonują testy detaliczne i inne. Procesy są ustandaryzowane z uwzględnieniem wymagań poszczególnych terytoriów i charakteryzują się stosunkowo krótkimi terminami wykonania. Są realizowane w języku angielskim, niemieckim, węgierskim, czeskim, czy słowackim. Jest to praca stacjonarna, dopasowana do sezonowości danych procesów finansowych.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki w codziennej pracy liczą się takie umiejętności jak:

• dobra znajomość zagadnień finansowych (oferujemy odpowiednie przygotowanie do wykonywania zadań poprzez różnego rodzaju szkolenia i działania rozwojowe),
  • umiejętność uczenia się,
  • umiejętność analitycznego myślenia i pracy z liczbami,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • zdolność do pracy pod presją czasu,
  • znajomość j języków obcych: angielski, niemiecki, czeski, słowacki lub węgierski.

Obecnie firma poszukuje pracowników do zespołu niemieckiego i brytyjskiego na stanowisko Specjalisty ds. Procesu.

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska firmy!

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (6 votes)