Bezpłatne szkolenia z zakresu przedsiębiorczości akademickiej.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w ramach projektu „Innowacyjny dizajn lokomotywą śląskiej gospodarki. Sieć współpracy środowisk akademickich z biznesem” zaprasza na cykl szkoleń z zakresu przedsiębiorczości akademickiej.

Adresatami projektu są osoby mieszkające i/lub pracujące na terenie województwa śląskiego. Projekt szkoleniowy jest skierowany do studentów oraz absolwentów, pracowników naukowych lub doktorantów wyższych uczelni zamierzających rozpocząć działalność typu spin off/ spin out.

Cały cykl składa się z 10 szkoleń obejmujących następujące zagadnienia:

• Podstawy prowadzenia własnej działalności gospodarczej,
  • Jak założyć własną firmę? Podstawowe przepisy prawne,
  • Podstawy przedsiębiorczości,
  • Podstawy prowadzenia własnej działalności gospodarczej, w szczególności typu spin out i spin off,
  • Kreowanie wizerunku firmy,
  • Marketing i promocja,
  • Zarządzanie ryzykiem w przedsiębiorstwie,
  • Ośrodki Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce,
  • Społeczna odpowiedzialność biznesu,
  • Samorząd gospodarczy.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w tematyce oraz terminach poszczególnych szkoleń o czym uczestnicy zostaną informowani drogą mailową.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach są proszone o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa oraz o wypełnienie dokumentacji aplikacyjnej tj. karty uczestnika projektu, deklaracji uczestnictwa w projekcie oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zgłoszeń można dokonywać za pośrednictwem internetu pod adresami: magdalena.szawinska@ir.katowice.pl, laura.krenzel@ir.katowice.pl lub osobiście w siedzibie Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości mieszczącej się w Katowicach przy Pl. Wolności 12 (I piętro, pokój nr 19).

Osoby do kontaktu: Laurencja Krenzel, Magdalena Wasilczyk, kontakt telefoniczny: 32 259 62 61 wew. 222, 223.

Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń oraz prawidłowo wypełnione dokumenty aplikacyjne.

Harmonogram szkoleń:

• Listopad 2011: 22, 23, 24, 25,
  • Grudzień 2011: 5, 6, 7, 8,
  • Styczeń 2012: 12,13.

Więcej informacji oraz dokumentacja aplikacyjna znajduje się na stronach: link 1, link 2.