Ambasador Kariery UE na rok akademicki 2022/2023

Nowy rok akademicki to nowy Ambasador Kariery UE. Swoją wiedzą w obszarze zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej będzie się dzielić Studentka Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych – Pani Daria Socha.

CO? – Ambasador Kariery UE na rok akademicki 2022/2023

O INICJATYWIE
Nową Ambasadorką Kariery Unii Europejskiej w roku akademickim 2022/2023 na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach została Pani Daria Socha.

Daria studiuje Prawo oraz Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w ramach Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.

W wakacje odbyła staż w Parlamencie Europejskim, gdzie uczestniczyła w komisjach (FEMM, ENVI) i sesjach plenarnych w Strasburgu. Organizując spotkania będzie mogła podzielić się własnymi doświadczeniami.

Zaangażowana jest również w projekt "Szlakiem Młodych Dyplomatów", w którym zajmuje się współorganizacją spotkań dotyczących staży w instytucjach europejskich. W Niezależnym Zrzeszeniu Studentów UŚ pełni rolę Wiceprzewodniczącej ds. Finansów.

Przez najbliższy rok zadaniem Ambasadorki będzie udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości zatrudnienia w instytucjach UE oraz pełnienie roli punktu kontaktowego dla studentów zainteresowanych pracą w tychże placówkach.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Ambasadorkę już wkrótce na stronie Biura Karier.

Kontakt z Ambasadorką Kariery UE możliwy poprzez FB.