Akademia Rozwoju Kariery 2024 - zapisy na lipcowe szkolenia

Pokaż w kalendarzu: 
0

Nie miałeś czasu na szkolenia w roku akademickim? A może brałeś w nich udział i chcesz więcej? Nic straconego! W te wakacje czeka na Ciebie spora dawka wiedzy! Nie przegap zapisów na lipcowe szkolenia w ramach Akademii Rozwoju Kariery 2024 r.! 


CO? Akademia Rozwoju Kariery 2024
KIEDY? - 3, 10, 17, 24 i 31 lipca 2024 r.
GDZIE? – Sala konferencyjna A, budynek spinPLACE, parter
(Katowice, ul. Bankowa 5)


O WYDARZENIU
Akademia Rozwoju Kariery to cykl wakacyjnych szkoleń poświęconych rozwojowi zawodowemu i osobistemu. Uczestnicy Akademii mogą szkolić się w najbardziej pożądanych przez pracodawców obszarach, takich jak: zarządzanie projektami, komunikatywność, umiejętność pracy w grupie, personal branding, przedsiębiorczość i wielu, wielu innych.

Harmonogram szkoleń na lipiec 2024:

  • 3 lipca 2024 r., w godz. 10.00 - 13.00 - Agnieszka Jasińska Vastigo  - warsztaty "Zagrajmy w otwarte karty".

Podczas spotkania uczestnicy zagrają w Otwarte Karty. Jest to gra, którą na co dzień wykorzystują działy HR w firmach, trenerzy na szkoleniach, moderatorzy innowacyjnych zespołów. Podczas rozgrywki uczestnik dowie się, jak ważne jest to co mówimy do siebie, jakich słów używamy i co najważniejsze: w jaki sposób działa to na innych. Podczas warsztatów będzie można się dowiedzieć jak efektywnie pracować w grupie i jak dbać o dobrą atmosferę pracy w zespole.

  • 10 lipca 2024 r., godz. 10.00 - 13.00 - Sopra Steria - szkolenie "Instrukcja obsługi klienta".

W trakcie szkolenia uczestnicy przeanalizują to, jak się komunikujemy (od strony językowej) oraz zostanie ustalone, co wpływa na to, że klient bywa trudny. Opracowana zostanie instrukcja obsługi klienta, którym jest także każdy z nas.

  • 17 lipca 2024 r., w godz. 10.00 - 13.00 - Sopra Steria - warsztaty "Automation Innovation: Automatyzacja i Innowacje".

Warsztaty mają na celu przybliżenie uczestnikom najnowszych trendów i technologii w zakresie automatyzacji procesów biznesowych oraz sztucznej inteligencji. W trakcie warsztatów omówione zostaną kluczowe pojęcia oraz praktyczne zastosowania technologii w różnych branżach.
Uczestnicy dowiedzą się, jakie możliwości daje nam technologia, jak może zwiększyć efektywność operacyjną, obniżyć koszty oraz poprawić jakość usług. Trener odpowie także na pytanie w jaki sposób technologie zmieniają rynek pracy, jakie nowe miejsca pracy powstają dzięki ich wprowadzeniu. Zastanowimy się czy roboty przejmą świat. Warsztaty poprowadzi Krzysztof Rogowski.

  • 24 lipca 2024 r., w godz. 10.00 - 13.00 - Bartosz Szóstak - warsztaty "Jak przejść przez studia i odnaleźć się na rynku pracy".

Spotkanie z Bartoszem Szóstakiem, absolwentem Uniwersytetu Śląskiego i byłym członkiem samorządu studenckiego. Prowadzący podczas luźnej rozmowy opowie o tym jak efektywnie wykorzystać Erasmusa, jak brać udział w międzynarodowych projektach, jakiego promotora szukać, do czego jest IOS.
Uczestnicy będą mogli zdobyć informacje o rynku pracy – dowiedzieć się czym różni się praca w korporacji, start-upie i w centrum badawczym. Poznają wszystkie wady i zalety oraz zdobędą cenne wskazówki jak najlepiej sobie poradzić w każdym z tych miejsc.
Ponadto będzie mowa o współczesnych technikach zarządzania (Agile, Scrum). Uczestnicy dowiedzą się dlaczego w firmach tak często się tego wymaga i czym te techniki różnią się od klasycznego zarządzania.

  • 31 lipca 2024 r., w godz. 10.00 - 15.00 - Agnieszka Dyś - warsztaty "Finanse a rozwój zawodowy".

Warsztaty, podczas których uczestnik dowie się jak świadomie zarządzać swoimi finansami od początku kariery zawodowej. Uczestnicy nauczą się podstaw budżetowania, technik oszczędzania i bezpiecznego inwestowania, a także długoterminowego planowania finansowego. Dowiedzą się, jak finanse wpływają na rozwój zawodowy, inwestowanie w edukację i rozwój kompetencji. Dodatkowo otrzymają Managera kariery – arkusz Excel do planowania kariery i monitorowania celów zawodowych.


O ORGANIZATORZE
Wydarzenie organizowane jest przez Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego wraz z przedstawicielami firm współpracujących z biurem. Podczas lipcowych szkoleń są to: Agnieszka Jasińska Vastigo, Spora Steria, Bartosz Szóstak – absolwent i były członek samorządu studenckiego UŚ i Agnieszka Dyś – edukatorka finansowa.


DLA KOGO?
Akademia jest skierowana do studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego, którzy pragną rozwinąć swoje umiejętności i - co za tym idzie - chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Każdy z uczestników warsztatów otrzyma zaświadczenie, potwierdzające udział w szkoleniu.


ZAPISY

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (3 votes)
Projekt finansowany ze Środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego