Akademia Polskiego Forum Arbitrażu

Interesujesz się prawem? Chcesz poznać metody rozstrzygania sporów? Europejskie Centrum Arbitrażu we współpracy z Kołem Naukowym Prawa Cywilnego Sapere Aude zapraszają do wzięcia udziału w Akademii Polskiego Forum Arbitrażu.

CO? - Akademia Polskiego Forum Arbitrażu
KIEDY? -  20 oraz 27 kwietnia, 11 oraz 18 maja 2017 r., godz. 15:10 - 16:40
GDZIE? - Uniwerystet Śląski, Wydział Prawa i Administracji (ul. Bankowa 11b)

Polskie Forum Arbitrażu to projekt promujący polubowne metody rozstrzygania sporów i przedstawiający arbitraż na trzech płaszczyznach: instytucja prawna, zjawisko społeczne, usługa dla biznesu.

Celem Akademii jest przedstawienie różnic między sądownictwem arbitrażowym a sądownictwem powszechnym na praktycznych przykładach, np. działalność sądów arbitrażowych a sądów państwowych, sposób rozstrzygania sporów, różnice przy ustanawianiu składów rozstrzygających spory, zaskarżenie wydanych orzeczeń itp.

Akademia PFA w Katowicach składa się z czterech spotkań wykładowo-warsztatowych.

Europejskie Centrum Arbitrażu to niezależna, niepolityczna oraz nie nastawiona na zysk organizacja społeczna, prowadząca działalność edukacyjną, informacyjną oraz naukową, związaną z arbitrażem.

Do udziału w warsztatach organizator zaprasza wszystkich studentów uczelni prawniczych i ekonomicznych, skupiających swoje zainteresowania na prawie handlowym, prawie gospodarczym, prawie międzynarodowym oraz alternatywnych metodach rozstrzygania sporów.

Rejestracja odbywa się poprzez stronę.