Akademia Energii z udziałem studenta UŚ!

8 września 2022 r. rusza Akademia Energii! To już jedenasta edycja jednego z najpopularniejszych programów Fundacji im. Lesława A. Pagi, skupiającym najambitniejszych studentów, chcących rozwijać się na rynku energetycznym. W tym roku także student Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jest jej uczestnikiem.

CO? – Akademia Energii rusza lada moment!

O INICJATYWIE
Spośród setek zgłoszeń, wyłoniono 26 osób, które wezmą udział w dwumiesięcznych warsztatach, szkoleniach i wykładach, związanych z branżą energetyczną, a także otrzymają tytuł Alumna Fundacji im. Lesława A. Pagi. Celem Fundacji jest działalność wspierająca rozwój gospodarczy i innowacyjność.

Motywem przewodnim 11. Edycji Akademii Energii będzie bezpieczeństwo energetyczne w dobie transformacji. Uczestnicy tegorocznej edycji zastanawiać się będą nad optymalną strategią na drodze ku neutralności klimatycznej. Niezależnie od tego na jakie źródło energii padnie wybór, każdy scenariusz musi zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne. Dzięki zajęciom merytorycznym prowadzonym przez ekspertów firm partnerskich, stacjonarnie jak i zdalnie, uczestnikom zostaną przybliżone takie tematy jak: transformacja energetyczna w ujęciu prawnym, procesy inwestycyjne w energetyce, rynek i łańcuchy dostaw surowców energetycznych w energetyce, czy system elektroenergetyczny.

Program Akademia Energii to nie tylko porządna dawka wiedzy, ale także nieformalne spotkania z ekspertami z branży, czy Alumnami programu, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z branży. To również szansa na zdobycie co najmniej dwumiesięcznego, płatnego stażu w jednej z firm partnerskich.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Akademii Energii ponownie została Polenergia. Grupa od 23 lat jest liderem i pionierem transformacji rynku energii i jako pierwsza w Polsce skutecznie realizuje strategię rozwoju opartą na własnych, nowoczesnych, ekologicznych źródłach energii. Polenergia nie tylko stawia na rozwój w wymiarze ekonomicznym, ale również kieruje się odpowiedzialnością społeczną za obecne i przyszłe pokolenia.

9 listopada odbędzie się Wielki Finał Programu.

Zapraszamy do obserwowania FB Fundacji im. Lesława A. Pagi, gdzie znajdą się najświeższe informacje na temat programu Akademia Energii, jak i pozostałych programów.

Twoja ocena: Nic Średnia: 5 (2 votes)